dijital pazarlama

dijital
pazarlama

Dijital ortamda karşımıza çıkan her şey dijital pazarlama kapsamında yer alır. Dijital pazarlama, her alanda daha fazla kullanıcıya ulaşmak için en etkili yöntemdir. Sosyal medya gönderileri, e-postalar, reklam içerikleri gibi konular olabilmektedir. 

Dijital-Pazarlama

Doğru dijital pazarlama stratejileri kullanılarak, rekabet ortamı yaratılabilmektedir. Ayrıca bilinenin aksine çok fazla bir maddi olanağa da ihtiyaç yoktur. Bu anlamda doğru adımlar atabilmek ve istenilen başarıya ulaşabilmek için mutlaka alanında uzman, profesyonel bir ekip ile çalışmak faydalı olacaktır.

MaunaUP dijital pazarlama hizmetiyle, markanızın tanıtımının en doğru şekilde yapılmasını hedeflemektedir. Çeşitli veri analizleri sayesinde marka ve hizmetleriniz en doğru kitleye ulaştırılmaktadır. Bu da kazanç ve başarı olarak geri dönmektedir. Dijital pazarlama alanında profesyonel bir hizmet almanız hem paranızı hem de zamanınızı boşa harcamanızı engeller. Ayrıca nitelikli ve gerçekten markanız ile ilgilenen kişilere ulaşmanız kolaylaşır.

SEO

Arama motoru optimizasyonu olarak ifade edilen SEO, Search Engine Optimization kelimelerinin kısaltması şeklinde ifade edilmektedir. Adından da anlaşılacağı gibi SEO çalışmaları, dijital ortamda belirli düzenlemeler ve stratejiler ile arama motorlarında üst sıralarda çıkarak daha geniş bir kitleye ulaşmayı hedeflemektedir. Dolayısı ile dijital pazarlama aşamasının en önemli adımlarından biridir.

En sık kullanılan arama motoru Google olduğu için SEO ve dijital ortam kuralları da Google üzerinden şekillenmiştir. Google her zaman kaliteli ve nitelikli içerikleri sunmaktadır. Aynı zamanda sunulan bu içerikler en popüler içeriklerdir. SEO çalışması oldukça titizlikle yapılması gereken ve detaylara dikkat edilmesi gereken bir işlemdir. Dolayısı ile dijital pazarlama hizmetimiz kapsamında sunduğumuz SEO çalışmaları ile istenilen başarının sağlanması hedeflenmektedir.

Alanında uzman ekibimiz, SEO çalışmalarına, uygun bir planlama ve hazırlık süreci ile başlamaktadır. Sonrasında ise anahtar kelime çalışmaları, rakiplerin değerlendirilmesi ve sektör analizleri gibi konular ele alınarak değerlendirilmektedir. SEO çalışmaları kapsamında site içi ve dış SEO çalışmaları gerçekleştirilmektedir.

Arama motorlarının web sitelerine verdikleri kalite puanları vardır. Bu kalite puanları mevcut kuralların uygulanmasına göre şekillenmektedir. Site içi SEO, sitenin kalitesini belirler niteliktedir. Bu sebeple oldukça önem verilmesi gereken bir çalışmadır. Site içi SEO çalışmalarında, nitelikli ve kullanıcı için faydalı içeriklerin sunulduğunu kanıtlamak amaçlanmaktadır. Bu sayede arama motorlarının siteleri taraması ve değerlendirmesi sağlanmaktadır. Site içindeki metin içeriği ve görseller, site hızı ve temiz kod yapısı, arama motoru etiketleri gibi pek çok konu bu kapsamda ele alınmaktadır.

Site içinde yer verilen içeriklerin özgün ve anlaşılabilir bir dille yazılmış olması çok önemlidir. Ayrıca imla kurallarına uygun içerikler de kaliteli bir görünüm sağlayacaktır. Bunun yanında sitede kullanılan görsellerin de özgün ve kaliteli görseller olması gerekmektedir. Bu sayede sitenin kalite puanı yükselecek ve rakipler arasında dikkat çekici hale gelecektir. Sitenin hızlı ve temiz bir kod yapısına sahip olması gerekmektedir. Aksi halde yavaş çalışan bir site kullanıcılar için can sıkıcı hale gelebilir. Bu da belirli bir zaman sonra kişilerin sitenize olan ziyaretini azaltacaktır.

Dış SEO çalışmalarında, site dışında yer alan tüm paylaşım ve etkileşimler ele alınmaktadır. Dış SEO çalışmaları, özellikle dikkat edilmesi gereken ve mutlaka uzman bir ekip tarafından yönetilmesi gereken bir süreçtir. Yanlış veya hatalı uygulamaların, sitelerin Google’dan silinmesine sebep olmaktadır.

Dış SEO çalışmaları kapsamında, Google tarafında güvenilir bulunan popüler siteler, tanıtılmak istenen sitelerin reklamını yapabilmektedir. Bu sayede kişiler güvenilir ve popüler bu sitede reklamı verilen bir diğer siteyi de güvenli bulacaklardır. Bu durum Google için de geçerlidir. Bu işleme ‘backlink’ adı verilmektedir. Doğru uygulandığında oldukça etkili olabilen bu çalışma, kötüye de kullanılabildiği için dikkatli olunması gerekmektedir. Bu anlamda doğal yollar ile iyi bir backlink oluşturmak için iyi ve özgün içerikler oluşturmak yeterli olacaktır.

Reklam Yönetimi

İşletmelerin veya markaların tanıtımlarının yapılabilmesi için reklam yönetiminin ele alınması oldukça önemli bir husustur. Bu anlamda Google Ads gibi servisler kullanılarak, arama motorı sonuç sayfalarında gösterilen reklamlar ile işletmelerin tanıtımları yapılmaktadır.

Reklam yönetimi sayesinde en bilindik ve en çok kullanılan arama motoru olan Google kullanılarak, markalar veya işletmeler çok geniş kitlelere ulaşabilmektedir. Dijital pazarlama kapsamında verilen reklam yönetimi hizmeti sayesinde, doğru adımlar atarak işletmenizi hedeflediğiniz noktaya taşımanız kolaylaşmaktadır. Ayrıca Google Ads dışında, diğer sosyal medya platformları aracılığı ile de reklam yönetimi çalışmaları yapılmaktadır.

Mail Pazarlama

E-mail pazarlaması, hedef kitlenize ve müşterilerinize e-mail yolu ile ulaşmanızı sağlamaktadır. Hedef kitlenize gönderdiğiniz bu e-maillerin içeriği farklı birçok konuyu ele alabilmektedir. Bu anlamda, herhangi bir indirimi duyurmak, kişileri sektördeki gelişmelerden haberdar etmek, güncel konulardaki makaleler gibi pek çok konu sunulabilmektedir.

E-mail pazarlaması aşamasında yapılan en büyük yanlış dışarıdan alınan e-mail adreslerine mail göndermektedir. Bu durum, yolladığınız maillerin spam olarak görünmesine sebep olabileceği gibi, aynı zamanda kişilerde olumsuz bir izlenim bırakacaktır. Bu sebeple, işletmelerin kendi müşterilerine ve kişilerin izinlerini alarak e-mail göndermeleri çok daha iyi bir izlenim bırakacaktır.

İçerik Üretimi ve Yönetimi

Marka tanınırlığını arttırmak için kullanılan içerik üretimi, hedef kitlenin marka ile etkileşime geçmesini sağlayacak etkili içerikler üretilmesi anlamına gelmektedir. Bu içerikler blog yazıları, bilgi verici görseller veya grafikler olabileceği gibi video olarak da sunulabilmektedir. Dijital pazarlama hizmeti kapsamında alacağınız içerik üretimi ve yönetimi ile markanızı sektördeki en bilinen marka haline getirmek mümkündür. Bu sayede, aynı oranda kazanç ve başarının artması da kaçınılmaz olacaktır.

Bülten Dağıtımı

Dijital pazarlama hizmetinin en etkili uygulamalarından biri olan bülten dağıtımı, markanızın tanıtımını en doğru şekilde sunmayı amaçlamaktadır. Uzman bir ekip tarafından hazırlanan içerik ve görsel planlama ile markanız veya ürünleriniz hedef kitlenize en etkili şekilde sunulmalıdır. Metin yazarlığı, editörlük ve haber dağıtımı gibi konuların değerlendirildiği bu aşamada, etkili bir anlatım ve doğru ifade yöntemleri ile marka tanıtımı yapılmaktadır.

Remarketing

Remarketing sisteminde sitenizi ziyaret eden kişilerden neden istenilen reaksiyonun alınamadığı konusu ele alınmaktadır. Bu aşamada kişilere, sms, e-mail veya bildirim yolu ile ulaşılarak pazarlama çalışmaları gerçekleştirilmektedir. Burada amaç, sitenizi ziyaret eden ve ürünlerinizi inceleyen kişilere, farklı yollar ile tekrardan ulaşmak, başka bir deyişle markanızı hatırlatmaktır.

Remarketing hizmeti için mutlaka alanında profesyonel ekiplerden yardım alınmalıdır. Bu sayede, kişilerin mevcut ürün görselleri ile yeniden karşılaşmaları ve siteyi yeniden ziyaret etmeleri kolaylaşacaktır. Bu çalışmalar kapsamında, müşterilerin ilgilendiği ürünler için anahtar kelimeler veya IP gibi bilgiler kullanılabilmektedir. Bu sayede potansiyel müşteri başka bir sitede gezinirken, Google tarafından hafıza edilen ürün görselleriniz müşteriye hatırlatılmaktadır.

Ücretsiz Analiz İste

Uzmanlarımız tarafından internet sitenizin arama motorları ile olan uyumunun incelendiği teknik SEO raporunuzu almak için hemen formu doldurun.