Bağlantıları atla
Image 752
3 1
1 1
4

e-ticaret
sitesi kurulumusite paketidanışmanlığı

Ürünlerinizi internete açmaya hazır mısınız? Mauna Up olarak internet sitenizi hazırlıyor, dijital pazarlama süreçlerinizi kurguluyor, işletmenizi dijitalleştiriyoruz.

Mauna Up Dijital Medya Ajansı, hazırladığı eTicaret siteleri için Woocommerce’i kullanır.

bunu seveceksin

Hazırladığımız e-ticaret site tasarımı yanında dijital pazarlama süreçlerinize entegre oluyor, stratejinizi kurguluyor ve planlıyoruz.

Group 35760
Dijital Pazarlama Desteği
Ornek

Özelleştirilebilir Ürün Sayfası

İstenilen varyantlar ve istenilen kampanya duyuruları eşliğinde özelleştirilebilir ürün sayfası tasarımı.

Urun Sayfasi

Sınırsız Ürün Sunum Seçeneği

İstediğiniz zaman değişiklik yapabileceğiniz, sınırsız varyasyona sahip ürün sunum sayfası seçeneği sayesinde dilerseniz tüm internet siteniz için ürün gruplarınızla alakalı tek bir düzen, dilerseniz de her ürün grubunuz için özel bir düzen kullanabilirsiniz.

Mobil

Mobil Cihazlar İçin Özel Tasarımlar

Mobil cihazlardan internet sitenize gelen ziyaretçiler için kullanımı ve gezintiyi kolaylaştıracak tasarım çözümleriyle hizmetinizdeyiz.

Header

Değiştirilebilir Menü Düzeni

Sınırsız menü seçeneği arasından dilediğini seç, mağazana en uygun olanı kullanmaya başla.

Urun Butonlari

Gelişmiş Varyant Sistemi

Ürünlerinizin varyantları için gelişmiş tanıtım ve seçenek sistemi sayesinde dilediğiniz ikon, görsel, metin ya da renge göre sergileme yapabilirsiniz.

Arama Sorgusu

Gelişmiş Arama Sorguları

İnternet sitenizde yapılacak aramaları dilediğiniz gibi yönetebilirsiniz. Tam eşleşme, parçalı eşleşme ya da ürün detaylarında yer alan bilgilere göre eşleşme yapabilirsiniz.

eTicaret Sitesi Özellikleri

Alanında uzman ekibimiz, iş modellerinin geliştirilmesinde ve mevcut işinizin dijital ortamda en iyi şekilde yansıtılmasını sağlamaktadır. Bu kapsamda edindiğiniz e ticaret danışmanlığı ile istediğiniz başarıya ulaşmanız daha kolay olacaktır. Ayrıca tecrübeli ve nasıl ilerleyeceğini bilen bir ekip ile çalışmak her zaman avantaj sağlayacaktır. Aşağıda sizin için hazırlayacağımız özel tasarım eticaret sitesi paketimizde sunacağımız özelliklerin detaylı açıklamaları yer alıyor.

Son yıllarda akıllı telefon ve tablet gibi mobil aygıtların kullanımı yaygınlık kazanmış durumdadır. Mobil cihazlar hem hafiflik hem de kolay taşınabilirlik sağladığı için bilgisayarlara göre daha fazla tercih edilirler. Sık kullanılan bu ürünler e-ticaret platformlarının mobil uyumlu olmasını gerektirir. Mobil uyumlu e-ticaret sitelerinde gezinmek ve alışveriş yapmak çok daha kolaydır. Bu bakımdan da önem taşır.

Gerek ziyaretçi gerekse ciro kaybının önüne geçmek için mobil uyumlu web site tasarımı artık bir zorunluluk halini almıştır. Dolayısıyla müşterilerinizin sergilediğiniz ürünleri rahat bir şekilde inceleyebilmesi ve satın alabilmesi için respontive tasarım yaparak prestijli bir e-ticaret sitesi haline gelmenize yardımcı oluyoruz.

E-ticaret sitelerinde site ziyaretçilerinin mevcut ürünleri satın alma oranlarını artırmak için site içi arama niteliğinin mümkün mertebe güçlü olması gerekir. Yapılan araştırmalar, e-ticaret platformlarından alışveriş gerçekleştiren bireylerin %30’u aradıkları ürünlere erişmek amacı ile site içi arama uygulaması kullandıklarını ortaya çıkarmıştır. Bunun yanı sıra doğrudan e-ticaret sitesine girerek arama sağlayan pek çok birey bulunur.

Site içi arama özelliği zayıf olan platformlar kısa süre içinde terk edilirken, bu da istenilen miktarda satış yapılmasının önüne geçmektedir. Söz konusu özelliğin işlevsel olması, aranan ürünün kolay bir şekilde bulunması açısından önem taşır. Bu gibi incelikleri göz önünde bulundurarak çalışmalar yürütüyor, müşterilerinizin aradığı tüm ürünlere kolaylıkla erişebilmesini sağlıyoruz. Örneğin; ürünün adı arama kısmına yanlış yazılsa dahi istenen ürüne ulaşılmasını mümkün kılıyoruz. Bu sayede potansiyel müşterileriniz, sitenizde aradığını kolay bulduğu için alışveriş yaparken öncelikli olarak sizin sitenizi tercih edebiliyor.

Potansiyel müşterilerin sitedeki arama kısmına ürünün adını yazdığında, alt tarafta ürün ismi tahminlerinin çıkması da önemli bir konudur. Bu inceliği sağlayarak müşterinizin tam adını yazmadan aradığı ürüne ulaşabilmesini ve böylece siteden memnun kalmasını sağlıyoruz.

Güvenlik hem satış yapan şirketin hem de müşterilerin olmazsa olmazları arasında yer alır. Güvenlik sertifikasına sahip olan bir e-ticaret sitesi bireylere güven verir. Bu da işletmenin alışveriş yapmak için müşterilerin tercihi haline gelmesine olanak tanır. Ayrıca bankalardan sanal pos alımında güvenlik sertifikasının önemi büyüktür. E-ticaret siteniz için gerek müşteri memnuniyeti gerekse sanal pos temini için güvenlik sertifikasını sağlayabiliyoruz. 

E-ticaret sitesinin tek bir ödeme şekli sunması, müşteri kaybetmesine yol açan özelliklerden biridir. Sitede ciroların artması için şirketler birden fazla ödeme yöntemi sunmalıdır. MaunaUp Dijital Medya Ajansı olarak kredi ya da banka kartının yanı sıra kapıda ödeme ve havale gibi diğer ödeme seçeneklerini de sisteme entegre ederek, potansiyel alıcıların sitenizi tercih etme olasılığını artırıyoruz.

Kampanyalar, e-ticaretin verimini artıran en önemli unsurlardan biridir. E-ticaret sitelerinin uzun ömürlü olabilmeleri için zaman zaman kampanya yürütmeleri gerekir. Müşterilerle birebir ilişki kurabilmek, yürütülen kampanyalarla mümkün olur. Sizden aldığımız verilerle etkili bir biçimde hazırladığımız kampanyalar, istenilen verimin alınmasında büyük bir rol üstlenir. Dolayısıyla kampanya modüllerini olabildiğince geniş ölçüde bulunduruyoruz.

Marka, ürün, kategori, sepet bazında kampanya yürütmek potansiyel müşterilerin ilgisini çekmek için birebir yöntemdir. Güçlü kampanya kurgularından faydalanmak ve cironuzu artırmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

E-ticaret web sitesi ömrünün uzun olması için kullanılan platform yazılımına ait SEO niteliklerinin güçlü olması gerekir. Rekabetin fazla olduğu e-ticaret alanında, rakiplerinizin arkanızda kalması ve ön plana çıkabilmeniz, işletmenizin ve ürünlerinizin tanınması açısından önem arz eder. Arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer alabilmeniz için başarılı bir SEO çalışmasıyla optimizasyon sağlıyoruz.

E-ticaret sitelerinde özgün bir tasarım daima dikkatleri üzerine çeker. Sitenizi satış yaptığı ürünlere uygun bir konseptte tasarlayarak, daha ilgi çekici görünmesini sağlıyoruz. Bunun yanı sıra kullanıcı sitenizde rahatlıkla gezinti yapabilmesi, aradıkları ürüne zahmetsizce erişim sağlayabilmesi ve ödeme işleminde zorlanmaması için en uygun tasarımı gerçekleştiriyoruz. 

E-ticaret web sitesinin güvenilir bir alan haline gelmesi için SSL sertifikasına sahip olması gerekir. SSL, açılımı Secure Sockets Layer olan ve güvenli soket katmanı olarak çevrilen güvenlik sertifikalarını ifade eder. E-ticaret platformunun çok daha güvenli hale gelmesine olanak tanıyan bu sertifikalarla, söz konusu platformda yer alan ve değiş tokuşu sağlanan verilerin şifrelenmesini sağlıyoruz. Böylece üçüncü tarafların verilere erişimi önlenmiş oluyoruz.

Ticaret web sitesinin çok daha kolay bir şekilde korumaya alınmasına yardımcı olan bu sertifikalar sayesinde ayrıca arama motorlarında üst sıralarda yer almanıza ve rakiplerinizin arkanızda kalmasını destekliyoruz. Bu da tanınırlığı artıran önemli bir faktör olarak işletmenize artı puan kazandırıyoruz. E-ticaret siteleriniz için kullandığımız güvenlik sertifika türlerini şu şekilde sıralayabiliriz:

Domain Validation SSL (DV)

E-ticaret platformunun sadece sunucu ismini doğrulama niteliği taşıyan SSL sertifikasıdır. Bu sertifikanın doğrulama seviyesi düşüktür.

Organizational Validation SSL (OV)

Alan adı sahibi, sunucu ismi, iletişim bilgileri ve şirket bilgileri gibi çeşitli detayların doğrulanmasını sağlayan SSL sertifikası çeşididir.

Extended Validation SSL (EV)

En güvenli SSL sertifikası olarak tanımlanır. Şirketin hukuki, fiziki ve ticari mevcudiyetine kadar pek çok ayrıntının doğrulanması, söz konusu sertifika ile mümkün hale gelir.

Standart SSL Sertifikaları

Domain tipine ya da kullanım alanlarına göre verilir. Sadece bir tane domainin doğrulamasını yapar.

Multi Domain SSL

Bir ana domain ile 2 ek domain seçeneği için oluşturulmuş olan bir sertifika türüdür.

Willcard SSL Sertifikaları

E-ticaret platformuna ait bütün subdomainlerin imzalanmasına yardımcı olan bir SSL sertifikasıdır.

E-ticaret sitelerinde ziyaretçilerin görüntülediği tasarımların, dosyaların ve içeriklerin kontrol edilmesine olanak tanıyan bilgisayar yazılımına içerik yönetim sistemi adı verilir. Söz konusu sistem, yönetici paneli olarak isimlendirilen menü aracılığı ile kullanılır. Sistemin büyük bir bölümünün kullanımını sağlamak için bilgisayara herhangi bir programın kurulmasına gerek duyulmaz. Yönetici paneline internet ile erişim sağlamak mümkündür.

Hazırladığımız kaliteli içerik yönetim sistemi, zayıf teknik bilgiye sahip olan kişiler tarafından bile dijital içerik oluşturulmasına olanak tanır. Bununla birlikte oluşturulan içeriklerinizi yine yönetim sistemimiz ile yönetilebilirsiniz. İçerik yönetim sistemi kullanımının pek çok avantajı bulunur.

Oluşturduğumuz içerik yönetim sisteminin avantajları arasında e-ticaret sitesini yöneten kişinin bu konu hakkında derin bilgi sahibi olmasına gerek olmayışı bulunur. Bir diğer artı ise anahtar kelime yönetimini sağlayabilmektir. Şirketlerin arama motorlarında üst sıraya taşıyan anahtar kelime yönetimimiz sayesinde müşteri sayısında ciddi bir artış gözlenmesini sağlayabiliyoruz.

E-ticaret sitelerinden yapılan alışverişlerde ürünler kargo aracılığı ile müşteriye ulaştırılır. Anlaşma sağlanacak olan kargo şirketinin doğru seçilmesi hem gönderim maliyetinin düşürülmesi hem de her bir ürünün doğru adrese teslim edilmesini sağlar.

Kargo yönetiminizi doğru bir şekilde yapılmanıza yardımcı olarak ürünlerin zamanında müşterinize teslim edilmesini sağlıyoruz. Bu da memnuniyeti artıran bir unsur olarak rakiplerinizden bir adım öne çıkmanızı sağlar. Kargo ücretinin planlanmasını doğru bir şekilde gerçekleştirerek bu sayede ücretsiz ve sabit kargo seçenekleri ile müşterilerinize en iyi hizmeti sunmanızı sağlıyoruz.

Gizlilik Sözleşmesi

Müşterilerin faydası açısından e-ticaret sitenizde yer alması gereken gizlilik sözleşmesini pek çok madde içeren bir metinden oluşturuyoruz. E-ticaret sitenizde üyelik oluşturan müşterilerin bilgilerinin paylaşılmayacağına dair taahhüt verdiğimiz bu sözleşme, müşteriler tarafından incelenebilir. Bu sayede müşterilerinizin alışveriş öncesinde, alışveriş esnasında ve sipariş verildikten sonra elde ettiği yasal haklar hakkında bilgi sahibi olmaları mümkün hale gelir.

E-ticaret sitesi içerisinde yer alan gizlilik sözleşmesi birtakım bilgiler içerir. Bu bilgiler arasında bireyler kişiler için isim ve soy isim, tüzel kişiler için ise unvan yer alır. Sorumlu bireylerin isim, soy isim, ticaret sicil numarası ya da vergi kimlik numarası, yerleşim yeri ve iletişim bilgileri de söz konusu metin içerisinde bulunur. Verilen hizmetin kapsamı, denetime bağlı bir etkinlik çerçevesinde ise o merciinin ya da makamın bilgileri de sözleşmede bulunur.

KVKK Bildirisi

KVKK’nın açılımı Kişisel Verilerin Koruması Kanunu’dur. Söz konusu kanun kapsamında kişisel verilerin korunması ile alakalı yasal çerçevede gerek kişisel gerekse kurumsal sorumluluklar ve yükümlülükler belirlenmiştir. Bu sayede verilerin kim tarafından ne amaç ile toplanacağı, nasıl kullanılacağı ve verinin imha yöntemiyle alakalı düzenleme sağlanmıştır. KVKK bildirisinin bir avukat eşliğinde hazırlanması önerilir. MaunaUp Dijital Medya Ajansı olarak alanında uzman olan ekibimizle, tüm bu hususları göz önünde bulundurarak siteniz için gerekli tüm güvenlik sözleşmeleri ve KVKK bildirisini hazırlıyoruz.

E-ticaret web sitesinde ürün kategori açıklaması önemli bir yer tutar. Pazarlama hedefi ve SEO stratejileri kapsamında kategori açıklamalarını satış odaklı faaliyet gösteren şirket ve işletmeniniz için özenle hazırlıyoruz. Trafik çekme özelliği ile kategori sayfaları web tasarım uzmanı ve SEO uzmanı ekip arkadaşlarımızla hazırlıyoruz. Organik trafiğin akışını yönlendirmek üzere kullanılan bu sayfalarınızı güçlü bir strateji yardımı ile optimize ediyoruz.

Ana sayfadan sonra trafiği en fazla oluşturan sayfalar kategori kısımlarıdır. Kategori açıklamaları, markanızın isteğine bağlı olarak sayfanın en altında ya da en üstünde bulunduruyoruz. Hazırladığımız bu açıklama metinleriyle, müşterilerin aradıklarını sitenizde bulabileceklerine emin olmalarını sağlıyoruz.

E-ticaret platformunda satışa sunulan ürünlerin ya da hizmetlerin özellikleri ile ilgili detaylı bilgi verilmesine ürün açıklaması adı verilir. Satış odaklı hazırladığımız bu metinler, ürünlerin avantajlarını müşterilere açıklar. Bunun yanı sıra ürünün fiziki özellikleri de yine bu kısımda yer alır.

Hedef topluluğa hitap edecek biçimde yazdığımız bu metinler, markanızı en iyi şekilde temsil eder. Bunun için sade ve akıcı bir dil kullanmayı önemsiyoruz. Ürününüzün rakip markalarda bulunan ürünlere göre sunduğu farklı avantajlardan söz ederek, müşteri kazanmanızı sağlıyoruz.

Satışı gerçekleştirilen ürünün nasıl kullanılacağı hakkında bilgi verilmesi müşteri memnuniyeti açısından öne çıkan bir faktör olarak nitelendirilir. Ürünleriniz için hazırladığımız detaylı açıklamanın yanı sıra kullanımı ile ilgili bilgi verdiğimizde yanlış kullanımın önüne geçerken, ürünün işlevinin daha iyi anlaşılmasına da olanak tanıyoruz.

E-ticaret sitesinde birden fazla ödeme yönteminin bulunması, daha fazla müşterinin bu platform üzerinden alışveriş yapabilmesine olanak tanır. Son yıllarda yaygınlık kazanan kredi ve banka kartı ile ödeme yapmak hem pratik hem de dakikalar içinde tamamlanan bir işlemdir. Ancak bu kartları kullanmayan birey sayısı da az değildir. Bu durumda diğer bir çok sitede olduğu gibi sizin de sahibi olduğunuz e-ticaret sitesinde müşterilerinize daha fazla ödeme alternatifi sunmanızı sağlıyoruz.

Kapıda ödeme yöntemi, ticaret platformunda bulunması gereken bir ödeme yöntemidir. Dolayısıyla müşterilerinize kapıda nakit ya da kartla ödeme gerçekleştirme seçenekleri de sunmanızı sağlıyoruz. Bunun yanı sıra havale/EFT yoluyla ödeme yapılması için de ayrı bir ödeme sistemi oluşturuyoruz.

E-ticaret sitelerinde SSS olarak kısaltılan sık sorulan sorular alanı, müşterilerin aklına takılan soruları müşteri temsilcisine sorması ve temsilcinin yanıtlaması ile oluşturulur. Oluşturduğumuz bu alan ile platformunuzu ziyaret eden müşterilerinizin ürünler ve hizmetler konusunda aydınlatılmasına yardımcı oluyoruz.

Müşteriler, sipariş verdikten sonra satın aldıkları ürünün durumu hakkında bilgi sahibi olmak isterler. İşini profesyonel bir şekilde yapan şirketler ise SMS bilgilendirme sisteminden faydalanır. MaunaUp Dijital Medya Ajansı olarak kurduğumuz bu sistem, ürünün siparişinin alındığını, kargoya verildiğini, yola çıktığını ve teslim edilmek üzere dağıtıma çıkarıldığını haber veren SMS metinleri ile müşteriyi bilgilendirir.

Bu sistemi sadece sipariş bilgilendirmesi yapmak için değil, aynı zamanda yürüttüğünüz indirim ve kampanyalardan müşterilerinizi haberdar etmek için de kullanıyoruz. Böylece müşterileriniz düzenlediğiniz kampanyalardan faydalanmak üzere e-ticaret sitenizde daha fazla vakit geçirebilir ve alışveriş yapmak isteyebilirler.

E-ticaret sitelerinde firma ile ilgili bazı bilgilerin yer alması, şeffaflık açısından önem taşır. Firma ile ilgili bilinmesi gereken ayrıntıları paylaşmak, müşterilerin güvenini kazanmak için gereklidir. Bu bilgiler arasında firmanın misyonu ve vizyonuna dair detaylara yer vererek, kuruluşunuzun amacını ortaya koyuyor ve müşterilerinize olumlu mesaj veriyoruz.

Firma Resmi Bilgileri

Firmaların resmi bilgilerini paylaşması güvenilirlik ve erişilebilirlik açısından önemlidir. Bu kısımda firmanızın varsa açık adresine, telefon ve e-posta gibi iletişim bilgilerine, Instagram, Twitter, Facebook tarzı sosyal medya hesap isimlerine yer veriyoruz. Tüm bunlar müşterinizin işletmenizle iletişime geçmesini sağlayan kanallardır.

Firma Kuruluş Hikayesi

Her firmanın bir kuruluş hikâyesi vardır. Bu hikâye müşteri ile duygusal bağ kurma konusunda şirkete yardımcı olur. Dolayısısıyla özenle ve samimi bir üslupla hazırladığımız bu kısımda, firmanızın kurulma, gelişme ve ilerleme süreçlerini anlatıyoruz. Gelinen noktaya kadar yaşanan zorlukları da dilediğiniz takdirde bu hikayeye ekleyebiliyoruz. Bu sayede daha etkileyici bir hikâye ortaya çıkarıyoruz.

Firma Operasyon Süreci

Firmanızın sunduğu hizmeti ve ürünleri pazarlayabilmek için etkileyici bir metin hazırlayarak açıklama kısmına ekliyoruz. Bu kısımda amaç, verdiğiniz hizmet türleri ve satışa sunduğunuz ürünler ile ilgili açıklamalarda bulunmaktır. Ürünlerinizin hangi aşamalardan geçirerek satışa hazırlandığınızı ve hangi eylemler neticesinde müşterilerinize ulaştırdığınızı, firma operasyon süreci metni ile müşterilerinize aktarabiliyoruz.

eTicaret Nedir?

Small Cylinder

İnternet üzerinde bulunan ve dijital vitrin olarak ifade edilen e-ticaret sitesi, alışverişi gerçekleştiren bireyler ile satıcı şirketin arasındaki alışverişi sağlar. Ticari faaliyetlerde bulunan şirketler, mağazalarının yanında onlara internet üzerinden kazanç sağlayacak bir alan oluşturabilirler. Bu alan e-ticaret sitesi olarak adlandırılır. Satışı sağlanan ürünler ya da hizmetler bu alanda sergilenir ve müşterilerin ilgisine sunulur.

E-ticaret sitesi sanal raf, yazar kasa ve satış personeli vazifelerini üstlenen bir platform olarak değerlendirilebilir. Müşteriler internet bağlantısı yardımı ile bu platforma giriş yaparak ürünleri inceleme, favorilere ekleme ve satın alma işlemlerini gerçekleştirebilirler. Gerçek alışverişlerde olduğu gibi alışveriş tamamlandığı zaman faturaya da sahip olabilirler.

Small Cylinder

Kimler E-Ticarete Girebilir?

E-ticaret, hizmet ya da ürün üretimi gerçekleştiren tüzel kişilerce yapılabilir. Girişimcilik alanında kendini gösteren her bireyin e-ticarete katılabileceği söylenebilir. Ancak alışılmışın dışında bir fikir ile bu işe girişmek dikkat çekmek açısından daha faydalı olacaktır.

Finans ve muhasebe alanlarında bilgi sahibi olmak da e-ticarete girebilmek için önem arz eden bir konudur. Bunun yanı sıra stok ve ürün yönetimi gibi konularda yetkinlik de girişimci bireylerde olması gereken özellikler arasında yer alır.

Son yıllarda hemen her alanda internetten faydalanılması bireylerin işlerini çok daha kısa süre içerisinde tamamlamalarına olanak tanır. Özellikle eğitim ve çalışma hayatında sanal ortam çok büyük bir yer edinmiş durumdadır. Yakın dönemde yaşanan pandemi ile birlikte gerek eğitim gerek çalışma hayatı ve gerekse alışveriş büyük oranda internete taşınmıştır. Bu da e-ticaret kavramının yaygınlaşmasına olanak tanımıştır.

Small Cylinder
Img 2

E-Ticaret Sitesi Alırken Dikkat Edilecek Püf Noktalar

E-ticaret, daha fazla kazanç elde etmek için iyi bir yöntemdir ancak bir e-ticaret sitesi kurulumunda birtakım noktalara dikkat etmek gerekir. Kurulumu sağladığımız e-ticaret sitelerinde öncelikle alt yapıyı doğru bir şekilde seçmeye özen gösteriyoruz. Çünkü ücretli ve ücretsiz olarak satışa sunulan altyapılar kendilerine has özellikler barındırdığından, doğru altyapıyı tercih etmek önemli bir unsurdur.

Çevrimiçi olarak nitelendirilen işletmelerin sahip olduğu web sitesini, pazarlama ve satış işlemlerini yönetmelerine izin veren yazılım uygulamasına E-ticaret altyapısı adı verilir. Güçlü bir altyapı sistemi müşterilerin gereksinimlerini karşılayacak bir E-ticaret sitesi yapısının oluşmasını sağlar. Doğru altyapı seçimi ile beraber ürün pazarlama işlemleri çok daha basit ve emniyetli bir hale gelmiş olur.

E-ticaret web sitesi için seçilecek altyapıda birtakım bileşenlerden söz etmek mümkündür. Bileşenlerin fonksiyonları, söz konusu platformun daha verimli biçimde kullanılmasına olanak tanır. Bileşenler birkaç başlık altında toplanabilir.

Mevcut ağa bağlanmayı sağlayan ve bununla birlikte dış dünyaya erişim sunan araca donanım adı verilir. Verilerin depolanması, kurtarılması ve kullanılması için donanım şarttır. Donanımın bileşenleri ise cihazlar ve sunuculardır.

Bilgisayarlar, veri merkezleri, yönlendiriciler ve hub’lar donanımın cihazları arasında yer alır. Sunucular ise öteki programlara ihtiyaç duyulan fonksiyonları sağlar. Sunucu bilgisayar programı yahut farklı bir aygıt olabilir. Uygulama sunucusu, Proxy sunucusu ve web sunucusu bu bileşene örnek gösterilebilir.

Yazılım bileşenlerinin pek çok görevi bulunur. Söz konusu öğe, e-ticaret sitesindeki işleri ve hizmet sağlayıcılarını tahmin etmeye dönük analitik araçları barındırır. Yazılım alanında birden fazla kavramdan söz etmek mümkündür. Yönetim hizmetleri, bu kavramlardan biridir.

E-ticaret işi yürütülürken kaynaklar, içerik ve veri tabanı gibi birtakım hizmetlerin de yönetiminin sağlanması gerekir. İçerik yönetimi, veri merkezleri ve kurumsal kaynak planlaması gibi işlemler şirket verimliliğinin kaynaklarını yönetmeyi sağlayan yazılım hizmetlerinden bazılarıdır.

Sistemin çok daha iyi bir performans sergilemesi için kapasiteyi analiz etme işlemi uygulanmalıdır. Hem web analizi hem de metin analizi araçları e-ticaret sitesinde gerçekleşen hareketlerin tahmin edilmesine zemin hazırlar.

Yazılım bileşenleri arasında yer alan middleware, servis kullanıcıları ile servis sağlayıcıları arasında bir aracı olarak nitelendirilir. Middleware bileşenleri iletişim protokolleri ve özel sunucular için yahut da bütün hepsinin bir karışımı için veri erişimi olabilmektedir.

Bir yazılım bileşeninin birbiri ile nasıl bir etkileşimde bulunması gerektiğini API belirtir. API ise açılımı Application Programming Interface olan ve uygulama programı arayüzü anlamı taşıyan bir terimdir. Uygulama programı arayüzünün yazılım uygulamaları oluşturma işleminde bir araç ya da protokol olduğu söylenebilir.

Uygulamalar, süreçler, hizmetler, dış ağlar arasında bulunan iletişim yoluyla hizmetler ve kullanıcılar ağ aracılığı ile internet üzerinden sağlanır. İnternet bağlantısı, farklı aygıtlar ya da işlemler arasında bağlantı kurmayı sağlayan bir vasıtadır. İnternet olmazsa bağlantı işlemi başarısız olur.

Ağların dış saldırganlara karşı korunması gerekir. Bu koruma güvenlik duvarı sayesinde mümkün hale gelir. Güvenlik katmanı eklenerek sağlanan bu duvar ne tür trafiğe müsaade edildiğine izin vermeye olanak tanır. Güvenlik duvarının bilgisayar korsanları karşısında yetersiz kalması durumunda güvenlik hizmetleri devreye girer. Bu sayede güvenlik zafiyeti yaşanmamış olur.

Yük dengeleyici, uygulama ya da web sunucusundaki genel yükün dağıtılması amacı ile kullanılır. Bununla beraber yerine getirilecek görevin çeşidine göre talep dağıtımı yapar. Web sitesi için bir sistemin adlandırılması ise DNS olarak isimlendirilir. Açılımı domain name system ve alan adı sistemi olarak çevrilen bu unsur, alan adı için internet protokolü adresini bulmayı sağlar.

Mail gönderin

info@maunaup.com

Arayın

+90 362 438 30 60

Img

Esneklik

Yönetimi kolay bir e-ticaret ortamı işlerin daha kolay halledilmesine olanak tanır. Bu bakımdan söz konusu ortamın bütün kullanıcıları tarafından zahmetsiz bir şekilde yönetildiğinden emin oluyoruz. Bütün değişimlere mümkün olduğunca hızlı cevap verme kabiliyeti barındıran, bunun yanı sıra yeni nitelikler ile teknolojileri ölçeklenebilir bir unsur çerçevesinde uyarlayabilen bir ortam oluşturuyoruz.

Kullanılabilirlik

E-ticaret siteleri için hizmet seçiminde kullanılabilirlik, önemli bir faktör olarak nitelendirilmektedir. Bu unsurun, söz konusu hizmetlerden biri başarısızlıkla sonuçlandığı zaman verimli bir performansın sunulmasına gözle görülür katkı sunduğu tespit edilmiştir. Dolayısıyla bu gibi unsurlara özen gösteren bir çalışma yürütüyoruz.

Güvenlik

Kötü amaçlı yazılımlar, bilgisayar korsanları ve güvenlik saldırıları gibi pek çok kaynak karşısında e-ticaret sitelerinin savunmasız olduğu bilinen bir gerçektir. Sağladığımız altyapı ile birlikte e-ticaret web sitesinin, bahsi geçen ağların saldırılarından korunması amacı ile güvenlik duvarı iznini sağlıyoruz.

Ölçeklenebilirlik

İnsan kaynakları, teknoloji, yüksek trafik gibi konularda altyapının ölçeklenebilir olması önem taşımaktadır. Dolayısıyla çalışmalarımızda sistemin sergilediği performansı yavaşlatmayacak ölçeklendirmeye sahip bir altyapı sistemini tercih ediyoruz.

Bütçe

Altyapının çok ucuz olması, bireyin başka maliyetlerle karşı karşıya kalmasına sebep olabilir. En pahalı seçenek ise daima en iyi sonucu vermeyebilir. Web tasarımı, güvenlik, işlevsellik, programlama, aylık barındırma, özel bir uygulama oluşturma, bakım ve lisanslama gibi maddeler göz önünde bulundurularak bütçeye karar vermenize yardımcı oluyoruz.

Etkili Planlama ve Yönetim

Uzun vadede başarı sağlamak için işletmenin e-ticaret altyapısı planlama ve geliştirme faaliyetleri göz önünde bulunduruyoruz. Bu da firmanın gereksinimlerinin belirlenmesini gerektirir. İyi tanımladığımız bir planlama sayesinde e-ticaret sitesi yönetimi daha kolay hale getiriyoruz.

Hedef Kitle

Hem büyük yankı uyandırmak hem de ilgili bir izleyici topluluğuna sahip olmak istediğinizde, sosyal medya kullanıcılarına reklam verilmesini sağlıyoruz. Bu sebeple bir platformun niteliklerini detaylı bir şekilde inceleyerek analiz ediyoruz. Dünya çapında en sık kullanılan sosyal medya uygulamalarından Instagram ve Facebook ile e-ticaret altyapı sağlayıcıları yerleşik entegrasyon sunumu gerçekleştiriyoruz. Böylelikle müşterilerimizin pazarlama yapabilmesini mümkün kılıyoruz.

Destek

Altyapı sağlayıcısı birtakım tersliklerle karşılaşıldığı zaman, sorunun çözümüne yardımcı oluyoruz. Bu bakımdan 24 saat acil durum desteği sunan ve e-posta, telefon, web sohbeti benzeri kanallar aracılığı ile kontak kurulabilen hizmet sağlayıcısını müşterilerimize sunuyoruz.

Ürün Sayısı

Geniş bir kataloğa sahip olan işletmeler birden fazla ürün sayfasına gereksinim duyabilir. Bununla beraber söz konusu işletmeler işi büyütmeyi de hedefleyebilir. Bu gibi durumlarda düşük limite sahip olan bir platform tercihi yapmak işlerin avantajını kısıtlayabileceğinden doğru limit konusunda destek sağlıyoruz.

SEO Uyumu

SEO, search engine optimization olarak açılımı yapılan ve arama motoru optimizasyonu olarak Türkçeye aktarılan bir terimdir. E-ticaret sitelerinin arama motoru kriterlerince optimize edilmesi SEO olarak adlandırılır. Söz konusu uygulama, şirketin tanınırlığını artıran bir faktör olarak ön plana çıkar. Gerçekleştirildiğimiz optimizasyon sayesinde arama motoru sonuçları arasında ilk sıralarda yer almanız mümkün hale gelir. SEO uyumlu bir platformda şirketin kendi alan adını kullanmasına, platforma blog içeriği eklemesine ve müşterilerin yorum yapmasına müsaade etmesine zemin hazırlıyoruz.

Patt
Thumb 6
Group
Deecfe7E5B08Bc77341F2B4318F55340
Circle

10+

Years of Operation

Our team have been running well about 10 years and keep going.

98%

Positive Feedback

Our team have been running well about 10 years and keep going.

2,664

Projects Completed

Our team have been running well about 10 years and keep going.

Keşfet
Kaydır