Bağlantıları atla

e-Ticaret
yönetimi ve danışmanlığı

Alanında uzman ekibimiz, iş modellerinin geliştirilmesinde ve mevcut işinizin dijital ortamda en iyi şekilde yansıtılmasını sağlamaktadır. Bu kapsamda edindiğiniz e ticaret danışmanlığı ile istediğiniz başarıya ulaşmanız daha kolay olacaktır. Ayrıca tecrübeli ve nasıl ilerleyeceğini bilen bir ekip ile çalışmak her zaman avantaj sağlayacaktır.

Cash
3

Mutlu müşterilerimizin arasına katılın

Logolar 46
Logolar 7
Logolar 49
Logolar 32
Logolar 55
Logolar 54
Logolar 5
Logolar 30
PROFESYONEL

SEO Uyumlu
E-Ticaret Sitesi Kurulumu

Sektörünüz ve hedef kitlenizin ihtiyaçlarınıza çözüm üretecek doğru altyapıyla SEO uyumu e-ticaret sitenizi oluşturuyoruz. Markanıza, ürünlerinize ve sektörünüez en iyi şekilde hizmet edecek e-ticaret yazılımını tespit ediyor, mevcut stok yönetim sisteminizle entegre çalışacak şekilde sürecinizi kurguluyoruz.

E-ticaret Sitesi Kurulumu Hakkında Bilgi Al
E Ticaret Yonetimi 1
Illust 2

Teknolojinin gelişimi ve neredeyse her işin dijital ortama taşınması ile e-ticaretin de önemi artmıştır. Dijital ortamda devamlılık arz eden bir başarı sağlanması bu anlamda oldukça önemlidir. Bunun için mutlaka internet ortamındaki iş aşamalarına hâkim ve sizleri başarıya götürecek kişiler ile çalışmak ilerleyen dönem için atılan büyük bir adım olacaktır.

e-ticaret operasyon süreçleri

Operasyon sürecinizi birlikte planlayalım.

E-ticaret danışmanlığı kapsamında alacağınız fiyat analizi hizmeti ile benzer ürünleri satan firmaların fiyatlandırması incelenmektedir. Bu sayede ürünlerinizi en doğru fiyatlar ile satışa sunmanız sağlanmaktadır. Bu durum da satışları arttırmada etkili yöntemlerden biridir. Bu kapsamda ürün fiyatlarının karşılaştırılması, ürün görsellerinin karşılaştırılması veya ürün satıcı bilgisine dair analizler gerçekleştirilmektedir.

Başarılı bir e-ticaret sitesine sahip olabilmek için iyi bir ürün yönetimi gerekmektedir. Ürün için talep oluşturulması, stok kontrolü, ihtiyaca uygun ürünlerin sunulması gibi pek çok konu bu kapsamda değerlendirilmelidir. Kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayacak ürünlerin sunulması e-ticaret sitesinde devamlı bir hareketin sağlanması açısından çok önemlidir.

Ürün yönetiminin profesyonel bir şekilde ele alınması, kişilerin dikkatini çekmenin en önemli yolarından biridir. Günümüzde, kişiler bir internet sitesine girerek, ihtiyaçları doğrultusunda ilk gördükleri ürünü almamaktadır. Dolayısı ile benzer pek çok ürün arasından kendi ürününüzü ön plana çıkarabilmek birçok farklı stratejinin ele alındığı çalışmalar ile mümkün olabilir. Bu amaçla alanında uzman bir ekipten yardım almak rekabet ortamında ürünlerinizin öne çıkmasını sağlayacaktır.

Ürün açıklaması bir ürünün satın alınma oranı üzerinde oldukça etkili bir faktördür. Kişiler satın alacakları ürüne karar vermeden önce benzer pek çok ürün ile alakalı bilgi toplamaya çalışırlar. Bu sebeple ürünün içeriği, kullanımı ve diğer özellikleri hakkındaki bilgilerin net ve anlaşılır bir biçimde verilmesi çok önemlidir. Kişinin satın alacağı ürünün beklentisini karşılayacağından emin olması gerekmektedir. Bu anlamda iyi bir izlenim bırakabilmek ve doğru bir ürün tanıtımı yapabilmek için e-ticaret danışmanlığı kapsamında bu konu da ele alınmaktadır.

 
 

E-ticaret yapıyorsanız kargo anlaşmalarınız olması oldukça önemli bir konudur. Kargo anlaşmaları sağlamanız ürün gönderim aşamasında maliyetlerinizi düşürürken aynı zamanda çok daha uygun fiyatlar ile kargo gönderimi sağlamaktadır. Kargo anlaşmaları yapmanız ürünlerinizi satın alacak kişilere farklı kargo seçenekleri sunmanızı sağmaktadır. Bunun yanında belirli tutar üzerindeki siparişler için de ücretsiz kargo avantajı yaratabilme imkânınız olmaktadır. Dolayısı ile bu durum da alıcılar için cazip hale gelmektedir.

Kargo anlaşmaları yaparken firmanız ve kargo şirketleri arasındaki mesafe, kargonun çalışma saatleri, ürünleri teslim alma saatleri, teslim alındı belgesi gibi birçok detayın da incelenmesi gerekmektedir. Buna göre en uygun ve güvenilir kargo firmaları ile anlaşma sağlanmalıdır. Ayrıca firma çalışanlarının alıcılar ile olan iletişimi de oldukça önemli bir detaydır.

E-ticaretin yaygın hale geldiği son yıllarda pazar yeri entegrasyonu da önemli bir hal almıştır. İnternet ortamında alıcı ve satıcıların bir araya geldikleri ortam pazar yeri olarak ifade edilmektedir. Bu sayede kişiler, istedikleri ürüne kolaylıkla ulaşabilmektedirler. Ayrıca dijital platformlarda benzer ürünlerin çok çeşitli olarak sunulması da alıcılar için iyi bir avantaj oluşturmaktadır.

Bir firmanın dijital ortamda farklı alandaki birçok ürünü satılabilmektedir. Bu ürünler arasındaki veri alışverişinin yapılması, farklı pazaryerleri arasındaki bağın sağlanması açısından, yazılımlar ile sunulan hizmet pazar yeri entegrasyonu olarak isimlendirilmektedir. Bu iletişim ve veri ağının kişiler aracılığı yerine yazılımlar ile yapılıyor olması oldukça avantajlı bir durumdur. Bu sayede çok daha hızlı ve güvenilir sonuçlar alınabilmektedir.

E-ticaret danışmanlığı hizmeti kapsamında sizlere sunulan pazar yeri entegrasyonu ile birçok avantaja sahip olmanız mümkündür. Satıcıların yalnızca kendi web siteleri üzerinden satış yapmaları çok daha az kişiye ulaşmak anlamına gelmektedir. Oysa farklı pazar yerlerinde ürünlerin satışının yapılması, bu ürünlerin çok daha geniş bir kitleye ulaşmasını sağlayacak, dolayısı ile satışların artmasını sağlayacaktır.

 
 
 

Rekabet yönetiminin gerçekleştirilebilmesi için doğru bir rakip analizi yapılması şarttır. Bu sebeple e-ticaret danışmanlığı konusunda profesyonel kişilerden yardım almak oldukça faydalı bir yoldur. Sektörde sağlam durabilmeniz için pazar yerinin iyi analiz edilmesi ve rakiplerin doğru şekilde değerlendirilmesi gerekmektedir. E-ticaret yapan kişilerin, rakip analizi yaparken doğru rakipleri seçemedikleri için istedikleri başarıya ulaşamamaları sık rastlanılan bir durumdur.

Bu tarz zaman kayıplarını ortadan kaldırarak, doğru rakiplerin seçimi ve bu rakiplerin değerlendirmesi için e-ticaret danışmanlığı kapsamında hizmet vermekteyiz. Pazar hakimiyetinin sağlanabilmesi için rakipleri tanımak ve onların önüne geçmek gerekmektedir. Bu da ancak profesyonel bir rakip analizi ile mümkündür. Bu anlamda öncelikli olarak aynı ürünleri satan diğer firmaların değerlendirmesi yapılmalıdır. Bu değerlendirmede, firmaların üstünlükleri ve zayıflıkları ele alınmaktadır. Dolayısı ile bir raket ortamı yaratabilmek için belirli stratejiler uygulanmaktadır.

Firmalarınızın rekabet yönetimini gerçekleştirirken, iyi bir seo oluşturulması, mevcut reklamların değerlendirilmesi, arama yapıldığında en çok karşılaşılan firmaların değerlendirilmesi gibi konular ele alınmaktadır. Bunun yanı sıra ürün fiyatlarının incelemesi ve doğru fiyatın belirlenmesine yönelik çalışmalar da gerçekleştirilmektedir. Aynı ürünü satan diğer firmaların nasıl bir avantaj sundukları da ele alınan konular arasındadır.

E-ticaretin en önemli kısmı dijital pazarlamadır. Bu aşamada alanında uzman ve profesyonel kişilerden yardım almanız son derece önemlidir. Dijital pazarlama aşamasında geleneksel pazarlama yöntemlerinden farklı olarak birçok farklı ve karmaşık yöntem kullanılmaktadır. Bu sebeple bu süreci işi iyi bilen birinin yönetmesi çok faydalı olacaktır. Sosyal medya pazarlamacılığı ve Google Google ADS alanlarında uzman ekibimiz sayesinde, reklamlardan alacağınız geri dönüşleri arttırarak çok daha iyi bir sonuç elde etmenizi hedefliyoruz. Uzman bir ekipten yardım almadığınız durumda, girişimleriniz yetersiz kalacaktır ve bu da zaman kaybı yaratacaktır.

Sektörde öncü pek çok firma dijital pazarlama konusunda bu alanda uzman ekiplerden profesyonel destek almaktadır. Dolayısı ile iyi bir dijital pazarlama stratejisi sağlanarak istenilen başarı yakalanmaktadır. E-ticaret danışmanlığı konusunda uzman ekibimiz sayesinde en doğru dijital pazarlama stratejileri ile oldukça yüksek geri dönüşümler elde ederek dilediğiniz başarıya ulaşabilirsiniz.

Pazarlanacak olan ürünler ya da hizmetler ile alakalı hem nicel hem de nitel verilerin toplandıktan sonra analiz edilerek kayda geçirilmesi işlemine pazar araştırma adı verilir. Bu işlemin amacı stratejik yol haritasının hazırlanması hususunda markalara yardımcı olmaktır. Pazar araştırması sayesinde şirketler potansiyel işleri belirler ve aynı zamanda muhtemel hatalardan kaçınmayı sağlar.

Eticaret Destek
Operasyonları ⚡

e-Ticaret

Dijital Pazarlama

Marka Stratejisi

Sektör Araştırması ve Rakip Analizi Süreçleri

E-ticaret sürecinizi en doğru şekilde kurgulamak için etkili bir sektör araştırması gerçekleştirilmesi gerekiyor. Rakip ve hedef kitleniz için davranış alışkanlıklarını gözlemlemek, firmanıza ve mevcut muhasebe süreçlerinize en uygun yöntem stratejisini belirliyoruz.

E-ticarete giriş ve dijital pazarlama süreçlerinize ilk adımı doğru atabilmek için veri toplama sürecini sağlam temellere oturtmak gerekir. Sektörün yeni trendlere olan uyumuna hakim olmak, mevcut pazar payı verilerini işlemek, stok değişim sıklığını tespit etmek, rakiplerin davranışlarını anlamak ve yorumlamak başarılı bir e-ticarete giriş süreci için önemlidir.

Group 61552

İçerik Stratejisi ve Yönetimi

Markanızı ve ürünlerinizi doğru hedef kitlesine anlatmak kadar, anlatımınızı doğru yapmak da oldukça önemli. Hedef kitlenizin etkileşime geçmesi, sipariş eylemini gerçekleştirmesi ya da karar verme sürecini tamamlaması adına içerikler internet sitenizin temel yapı taşını oluşturur.

Her kullanıcı, satın alma işlemini gerçekleştirmeden önce uzun bir süre araştırma gerçekleştirir. Ürün ya da hizmetinizin kullanım ömrü, kurulum süreci gibi birçok farklı alanda soru ve endişeye sahip olan kullanıcılar, bu endişeleri ortadan kaldırabilecek içeriklerle bağ kurar.

E-ticaret sitesi için içerikler bir satış danışmanı statüsünde olmalı, müşteri tarafından karar verme mekanizmasını hayata geçirecek tüm sorulara yanıt barındırılmalı, ürün hakkında kapsamlı ve kolay anlaşılabilir bilgilere yer vermeli, karşılaştırmaya müsait bilgi sunmalı.

Dijital Pazarlama Desteği

İnternet aracılığı ile gerçekleştirilen hizmet ve ürün tanıtım yöntemine dijital pazarlama adı verilir. Bu tanıtımın gerçekleştirilmesi içinse bilgisayar başta olmak üzere cep telefonu, tablet gibi cihazların yanı sıra çevrimiçi tabanlı platformlar kullanılır. 1990’lı yıllarda kullanılmaya başlanan bu yöntem günümüzde yaygınlık kazanmış olan bir pazarlama yolu olarak ön plana çıkar.

İnternet sitenizin ulaşılabilir olması ve hedef kitlenize doğru mesajlarla tanıtılması önemli. Hazırlanan içeriklerinizin, kampanyalarınızın, ürün ve hizmetlerinizin hedef kitlenize iletişim mecraları üzerinden aktarılması gerekir. Bazen ürünlerinizin kullanımını gösteren videolar, bazen ürünlerinizin faydalarını anlatan infografik görseller dijital pazarlama sürecinizi besleyebilir.

Dijital pazarlama sürecinde verim almanız için içerik üretim, içerik pazarlama ve reklam süreçlerinizi entegre bir şekilde ilerletmeniz tavsiye edilir. Bir reklam kampanyasıyla karşısına çıktığınız kullanıcı, sizi organik sonuçlarda da her zaman aynı üslupla görmeli.

Dijital pazarlama desteği kapsamında sosyal medya yönetimi, reklam yönetimi, tasarım hizmeti ve içerik yönetimi kapsamlarında birlikte çalışabiiliriz.

Stok ve Finansal Planlama

Sürdürülebilir bir e-ticaret başarısı için stok planlaması ve finansal planlama mutlak önem taşır. Yüksek ciro hedefiyle atılan adımlarda, kârlılık seviyesinin önemsenmemesi en sık karşılaşılan iflas sebepleri arasında yer alır. Bu yüzden finansal planlama ve stok planlama süreçlerinde müşteri kazanımı ve kârlılık eğrisini her zaman orantılı bir şekilde yürütmek gerekir.

Stok ve finansal planlama kapsamında maksimum personel gideri, maksimum reklam yatırımı, stok ve stok tutma maliyeti, ürün birim ve satış birim maliyeti hesaplama süreçlerini birlikte yürütüyor, yıllık ve daha uzun periyotlu hedefler belirliyoruz.

Marka Geliştirme ve Konumlandırma

Markalar, müşterilerine verdiği kıymeti marka konumlandırma ile gösterir. Marka konumlandırma, söz konusu markanın niçin tercih edilmesi gerektiği açıklanırken marka kimliklerinin oluşturulması maksadı ile geliştirilen bir pazarlama stratejisi olarak ifade edilir. Marka geliştirme ise markanın hedeflenen pazarda kalıcılığını korumak için uygulanan çalışmaları oluşturur. Bu da markanın adından satış stratejilerine değin tüm alanlarda tasarımı sağlamak anlamına gelir.

Mutlu müşterilerimizin arasına katılın

Logolar 46
Logolar 7
Logolar 49
Logolar 32
Logolar 55
Logolar 5

Başlamaya hazır mısın?

Markanıza gerçek gücünü göstermeye hazır mısınız? Mevcut durumunuzu analiz etmek, e-ticaret sürecinizi planlamak için hemen iletişime geçin.

Sıkça Sorulan Sorular

e-Ticaret süreçleri hakkında merak edilen ve sık sorulan sorulara sizin için yanıt verdik.

Content-focused grid designs, unique social elements, post-sharing function, author exposure, sticky newsletter.
Content-focused grid designs, unique social elements, post-sharing function, author exposure, sticky newsletter.
Content-focused grid designs, unique social elements, post-sharing function, author exposure, sticky newsletter.
Content-focused grid designs, unique social elements, post-sharing function, author exposure, sticky newsletter.
Content-focused grid designs, unique social elements, post-sharing function, author exposure, sticky newsletter.
Content-focused grid designs, unique social elements, post-sharing function, author exposure, sticky newsletter.
Content-focused grid designs, unique social elements, post-sharing function, author exposure, sticky newsletter.

İletişim

Aklına takılan başka soru mu var? İletişim kuralım.

Keşfet
Kaydır