eticaret yönetimi

e-ticaret yönetimi

Alanında uzman ekibimiz, iş modellerinin geliştirilmesinde ve mevcut işinizin dijital ortamda en iyi şekilde yansıtılmasını sağlamaktadır. Bu kapsamda edindiğiniz e ticaret danışmanlığı ile istediğiniz başarıya ulaşmanız daha kolay olacaktır. Ayrıca tecrübeli ve nasıl ilerleyeceğini bilen bir ekip ile çalışmak her zaman avantaj sağlayacaktır.

Eticaret-Yonetimi

Teknolojinin gelişimi ve neredeyse her işin dijital ortama taşınması ile e-ticaretin de önemi artmıştır. Dijital ortamda devamlılık arz eden bir başarı sağlanması bu anlamda oldukça önemlidir. Bunun için mutlaka internet ortamındaki iş aşamalarına hâkim ve sizleri başarıya götürecek kişiler ile çalışmak ilerleyen dönem için atılan büyük bir adım olacaktır.

online
operasyonlar yönetimii

neler yapıyoruz?

Ürün ve Stok Yönetimi

Başarılı bir e-ticaret sitesine sahip olabilmek için iyi bir ürün yönetimi gerekmektedir. Ürün için talep oluşturulması, stok kontrolü, ihtiyaca uygun ürünlerin sunulması gibi pek çok konu bu kapsamda değerlendirilmelidir. Kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayacak ürünlerin sunulması e-ticaret sitesinde devamlı bir hareketin sağlanması açısından çok önemlidir.

Ürün yönetiminin profesyonel bir şekilde ele alınması, kişilerin dikkatini çekmenin en önemli yolarından biridir. Günümüzde, kişiler bir internet sitesine girerek, ihtiyaçları doğrultusunda ilk gördükleri ürünü almamaktadır. Dolayısı ile benzer pek çok ürün arasından kendi ürününüzü ön plana çıkarabilmek birçok farklı stratejinin ele alındığı çalışmalar ile mümkün olabilir. Bu amaçla alanında uzman bir ekipten yardım almak rekabet ortamında ürünlerinizin öne çıkmasını sağlayacaktır.

Ürünlerin Doğru Anlatılması

Ürün açıklaması bir ürünün satın alınma oranı üzerinde oldukça etkili bir faktördür. Kişiler satın alacakları ürüne karar vermeden önce benzer pek çok ürün ile alakalı bilgi toplamaya çalışırlar. Bu sebeple ürünün içeriği, kullanımı ve diğer özellikleri hakkındaki bilgilerin net ve anlaşılır bir biçimde verilmesi çok önemlidir. Kişinin satın alacağı ürünün beklentisini karşılayacağından emin olması gerekmektedir. Bu anlamda iyi bir izlenim bırakabilmek ve doğru bir ürün tanıtımı yapabilmek için e-ticaret danışmanlığı kapsamında bu konu da ele alınmaktadır.

Pazar Yeri Entegrasyonları

E-ticaretin yaygın hale geldiği son yıllarda pazar yeri entegrasyonu da önemli bir hal almıştır. İnternet ortamında alıcı ve satıcıların bir araya geldikleri ortam pazar yeri olarak ifade edilmektedir. Bu sayede kişiler, istedikleri ürüne kolaylıkla ulaşabilmektedirler. Ayrıca dijital platformlarda benzer ürünlerin çok çeşitli olarak sunulması da alıcılar için iyi bir avantaj oluşturmaktadır.

Bir firmanın dijital ortamda farklı alandaki birçok ürünü satılabilmektedir. Bu ürünler arasındaki veri alışverişinin yapılması, farklı pazaryerleri arasındaki bağın sağlanması açısından, yazılımlar ile sunulan hizmet pazar yeri entegrasyonu olarak isimlendirilmektedir. Bu iletişim ve veri ağının kişiler aracılığı yerine yazılımlar ile yapılıyor olması oldukça avantajlı bir durumdur. Bu sayede çok daha hızlı ve güvenilir sonuçlar alınabilmektedir.

E-ticaret danışmanlığı hizmeti kapsamında sizlere sunulan pazar yeri entegrasyonu ile birçok avantaja sahip olmanız mümkündür. Satıcıların yalnızca kendi web siteleri üzerinden satış yapmaları çok daha az kişiye ulaşmak anlamına gelmektedir. Oysa farklı pazar yerlerinde ürünlerin satışının yapılması, bu ürünlerin çok daha geniş bir kitleye ulaşmasını sağlayacak, dolayısı ile satışların artmasını sağlayacaktır.

Kargo Anlaşmaları

E-ticaret yapıyorsanız kargo anlaşmalarınız olması oldukça önemli bir konudur. Kargo anlaşmaları sağlamanız ürün gönderim aşamasında maliyetlerinizi düşürürken aynı zamanda çok daha uygun fiyatlar ile kargo gönderimi sağlamaktadır. Kargo anlaşmaları yapmanız ürünlerinizi satın alacak kişilere farklı kargo seçenekleri sunmanızı sağmaktadır. Bunun yanında belirli tutar üzerindeki siparişler için de ücretsiz kargo avantajı yaratabilme imkânınız olmaktadır. Dolayısı ile bu durum da alıcılar için cazip hale gelmektedir.

Kargo anlaşmaları yaparken firmanız ve kargo şirketleri arasındaki mesafe, kargonun çalışma saatleri, ürünleri teslim alma saatleri, teslim alındı belgesi gibi birçok detayın da incelenmesi gerekmektedir. Buna göre en uygun ve güvenilir kargo firmaları ile anlaşma sağlanmalıdır. Ayrıca firma çalışanlarının alıcılar ile olan iletişimi de oldukça önemli bir detaydır.

Fiyat Analizi

E-ticaret danışmanlığı kapsamında alacağınız fiyat analizi hizmeti ile benzer ürünleri satan firmaların fiyatlandırması incelenmektedir. Bu sayede ürünlerinizi en doğru fiyatlar ile satışa sunmanız sağlanmaktadır. Bu durum da satışları arttırmada etkili yöntemlerden biridir. Bu kapsamda ürün fiyatlarının karşılaştırılması, ürün görsellerinin karşılaştırılması veya ürün satıcı bilgisine dair analizler gerçekleştirilmektedir.

Rekabet Yönetimi

Rekabet yönetiminin gerçekleştirilebilmesi için doğru bir rakip analizi yapılması şarttır. Bu sebeple e-ticaret danışmanlığı konusunda profesyonel kişilerden yardım almak oldukça faydalı bir yoldur. Sektörde sağlam durabilmeniz için pazar yerinin iyi analiz edilmesi ve rakiplerin doğru şekilde değerlendirilmesi gerekmektedir. E-ticaret yapan kişilerin, rakip analizi yaparken doğru rakipleri seçemedikleri için istedikleri başarıya ulaşamamaları sık rastlanılan bir durumdur.

Bu tarz zaman kayıplarını ortadan kaldırarak, doğru rakiplerin seçimi ve bu rakiplerin değerlendirmesi için e-ticaret danışmanlığı kapsamında hizmet vermekteyiz. Pazar hakimiyetinin sağlanabilmesi için rakipleri tanımak ve onların önüne geçmek gerekmektedir. Bu da ancak profesyonel bir rakip analizi ile mümkündür. Bu anlamda öncelikli olarak aynı ürünleri satan diğer firmaların değerlendirmesi yapılmalıdır. Bu değerlendirmede, firmaların üstünlükleri ve zayıflıkları ele alınmaktadır. Dolayısı ile bir raket ortamı yaratabilmek için belirli stratejiler uygulanmaktadır.

Firmalarınızın rekabet yönetimini gerçekleştirirken, iyi bir seo oluşturulması, mevcut reklamların değerlendirilmesi, arama yapıldığında en çok karşılaşılan firmaların değerlendirilmesi gibi konular ele alınmaktadır. Bunun yanı sıra ürün fiyatlarının incelemesi ve doğru fiyatın belirlenmesine yönelik çalışmalar da gerçekleştirilmektedir. Aynı ürünü satan diğer firmaların nasıl bir avantaj sundukları da ele alınan konular arasındadır.

Dijital Pazarlama

E-ticaretin en önemli kısmı dijital pazarlamadır. Bu aşamada alanında uzman ve profesyonel kişilerden yardım almanız son derece önemlidir. Dijital pazarlama aşamasında geleneksel pazarlama yöntemlerinden farklı olarak birçok farklı ve karmaşık yöntem kullanılmaktadır. Bu sebeple bu süreci işi iyi bilen birinin yönetmesi çok faydalı olacaktır. Sosyal medya pazarlamacılığı ve Google Google ADS alanlarında uzman ekibimiz sayesinde, reklamlardan alacağınız geri dönüşleri arttırarak çok daha iyi bir sonuç elde etmenizi hedefliyoruz. Uzman bir ekipten yardım almadığınız durumda, girişimleriniz yetersiz kalacaktır ve bu da zaman kaybı yaratacaktır.

Sektörde öncü pek çok firma dijital pazarlama konusunda bu alanda uzman ekiplerden profesyonel destek almaktadır. Dolayısı ile iyi bir dijital pazarlama stratejisi sağlanarak istenilen başarı yakalanmaktadır. E-ticaret danışmanlığı konusunda uzman ekibimiz sayesinde en doğru dijital pazarlama stratejileri ile oldukça yüksek geri dönüşümler elde ederek dilediğiniz başarıya ulaşabilirsiniz.

Ücretsiz Analiz İste

Uzmanlarımız tarafından internet sitenizin arama motorları ile olan uyumunun incelendiği teknik SEO raporunuzu almak için hemen formu doldurun.