Bağlantıları atla

Facebook Messenger’la Müşteri Sayısı Artırılır mı?

Facebook Messenger’da başlatılan yeni bir uygulamayla işletmeler için yeni bir fırsat sunuluyor. Facebook tarafından işletmelerin müşteri adaylarını belirleyebilmesi ve içerik üretmek istedikleri kanalda müşteri sayısını artırmasına yönelik olarak otomatik müşteri adayları uygulaması başlatılıyor.

Facebook Messenger Reklamları ile Otomatik Müşteri Kazanımı

Facebook’un bu yeni özelliği sayesinde işletmeler müşteri sayılarını artırabiliyor. Hayata geçirilen uygulamada Messenger’a Tıkla özelliğine sahip reklamlar kullanılıyor. Kullanıcılara Facebook’un Messenger kanalında bir reklamı tıklamalarının ardından daha önceden hazırlanmış bir dizi sorudan oluşan formları cevaplıyorlar. Bu sorular kullanıcılara otomatik olarak sunuluyor.

Facebook Messenger’ın Yeni Özelliği Nasıl Kullanılıyor?

Facebook tarafından otomatik hale getirilen bu sistem kendilerine yöneltilen soruları cevaplamayan müşterilere belirli aralıklarla hatırlatma mesajları yolluyor. Bu sayede işletmeler potansiyel müşterilerini takip etme şansını elde ediyorlar. Müşterilerden elde edilen bilgileri yakalayan işletmeler bu bilgileri Messenger CRM sağlayıcılarından da yararlanabiliyorlar.

Yeni uygulamada kullanıcılar Facebook’un söz konusu bu mesajlaşma uygulamasının; Sayfalar, Gelen Kutusu, Sayfa Yöneticisi özellikleri ya da üçüncü taraf sağlayıcılardan alınan canlı sohbet özelliği aracılığıyla işletmelerle iletişime devam edebiliyorlar.

Facebook Messenger Uygulaması Başarılı Oldu

Facebook tarafından yapılan açıklamalar uygulamanın başarısını ortaya koyuyor. Facebook işletmelerin Messenger aracılığıyla kazandıkları müşterilerinin artması yönündeki çalışmalarının neticelerinin görüldüğünü ve tercih edilen kanaldaki potansiyel müşterilerin işletmelere ulaşmaya devam ettiklerini söylüyor.

İşletmeler Müşteri Kazanımlarını Artırıyor

Facebook yetkilileri merkezi İngiltere’de olan RIFT Tax adlı finansal hizmetler şirketinin Messenger’ın bu özelliğini kullanarak müşteri sayısını artırdığını, bu şirketin nitelikli müşteri sayısında Facebook Messenger sayesinde yüzde 42’lik artış olduğunu söyledi. RIFT Tax, Facebook Messenger yoluyla kendisine ulaşan kişilere ortalama 10 dakikadan kısa sürede cevap verdi. Bu rakam telefonla ulaşılan müşterilerin kazanımlarıyla karşılaştırıldığında yüzde 18 daha fazla başarı elde ettiği gözlemlendi.

Kullanıcılar Facebook Messenger’a Güveniyor

Facebook’un Messenger kanalında potansiyel müşteri kitlesi oluşturma imkanı sağlayan yeni uygulama işletmelere, müşterileri ile rahat ve kolay bir şekilde bağlantı kurma fırsatı veriyor. Facebook’un, Amerika, Brezilya, İngiltere ve Hindistan’da düzenlediği anketlere katılan kullanıcıların yüzde 61’den fazlası bir işletmeyle iletişim kurabilmenin en uygun ve kolay yolunun bu uygulama olduğunu söylediği ortaya çıktı.

Kaynak: https://www.searchenginejournal.com/facebook-rolls-out-automated-lead-generation-in-messenger/323259/

Yorum bırak

Keşfet
Kaydır