Bağlantıları atla

İçeriklerinize Etkileşim Aldıracak Tüyolar

Pazarlamacılar olarak onaylanmaya ve kabul edilmeye bayılıyoruz. Bizim elimizden çıkmış her bir içerik paylaşıldığında, beğenildiğinde vs. memnuniyet ve gururla doluyoruz. Hiçbir şekilde etkileşime doyum noktamız yok, deyim yerindeyse elini verdiklerinde kollarını kapacak şekilde daha çok paylaşım, daha çok beğeni, daha çok etkileşim gözümüzü bürüyor. Unuttuğumuz bir şey var; iyi paylaşım daha çok paylaşımdan önemlidir.

İçerikleriniz yeteri kadar etkileşim almıyor ise doğru adrestesiniz. Peki bizi etkileşime boğacak bir paylaşımın sırrı nedir?

Tabuları Yık

Ciddi bir firma olmanız, ciddi işler yapmak zorunda olduğun anlamına gelmez. Sosyal medya eğlencelidir, samimidir, güldürür. İnsanlar sosyal medyaya girdiklerinde devletin resmi sitelerinde dolaşıyor gibi hissetmek istemezler. Bir banka hesabı, ya da belediye hesabı yönetmen eğlenceli olamayacağın anlamına gelmiyor. İşi gücü bırakın milleti eğlendirin demiyorum, paylaşımlarınız arasına eğlendirici güldürücü içerikler serperek dikkatleri üzerinize çekin. Banka hesabında gündeme uygun bir olayı kendi konseptinize uyarlayarak esprili bir şekilde paylaşmak sandığınız gibi ürkütücü sonuçlar vermeyecektir. Hadi ama, yaratıcı olun. Bu işin en önemli püf noktası; siz yerine sen diye hitap etmek, hedef kitlenizi sahiplendiğinizi, samimi olduğunuzu gösterecektir. Bu şekilde insanlar sizinle daha fazla etkileşime geçmek isteyecekler.

Sosyal Medya Ne Sever?

Biz nasıl etkileşim aşığıysak, sosyal medyada görseller için aynı duyguyu besliyor. Sosyal medyada sevilmek istiyorsan görseline özen göstereceksin. Onu, stok görsellerle beslemeye kalkıp karşılık beklersen, daha çok beklersin.

İçerik Konusunda Zorlanıyor Musunuz?

İçerik takvimi oluştururken göbeğin çatlıyorsa unuttuğun şeyler var demek ki. Sosyal medya neydi? Sosyal medya karşılıklı iletişimdi. Sorun arkadaşlar, hedef kitlenize neyi merak ettiklerini, ne beklediklerini sorun. Böylece hem takipçilerinizle etkileşiminiz artar hem de içerik hedefinizi 12’den vurmuş olursunuz. Ayrıca takipçilerinize soru sormak etkileşim oranınızda büyük fark yaratacak. Düşünmeyin, deneyin!

Dost Acı Söyler

Özenerek yazdığınız o güzelim yazınızın kaderi atacağınız başlığın ellerinde. Başlık karşıya elektrik vermezse okutmaz. Dijital tıpta henüz çaresi bulunamadı maalesef. Bilinen tek tedavi yöntemi mükemmel başlık yazabilmek.

Virüs Gibi Olun

İçeriklerinize sosyal paylaşım eklentileri ekleyin. Her mecrada görünmekte fayda var. Ama her mecranın da kendine özgü bir paylaşım stili var, paylaşımlarınızı yaparken bunlara dikkat etmeyi unutmamak gerek. Şah iken şahbaz olmayın. 

Yorum bırak

Keşfet
Kaydır