Bağlantıları atla

tasarım

Shape 4

Tasarım sürecinin en etkili pazarlama dinamosu; hayallerin gerçeğe dönüşmesidir. Peki hayalleriniz kullanıcı deneyimi açısından ne kadar uygun?

Bir el ilanı ya da bir internet sitesi hazırlığı yaparken, elbette düşünceleriniz ve talepleriniz doğrultusunda bir tasarımın ortaya çıkmasını arzularsınız. Aynı zamanda ortaya çıkartılan bu tasarımın, markanızın kurumsal kimliğiyle maksimum düzeyde uyum göstermesi önemli bir kriterdir. Peki tüm bunları birleştirdiğinizde başarılı bir kullanıcı deneyimi elde edeceğinizden emin misiniz? Broşürünüzü eline alan kişi, vermek istediğiniz mesajı ya da satmak istediğiniz ürünü pratik bir şekilde kavrayabilecek mi, yoksa detaylar arasında kaybolup, sıkılacak mı?

Kullanıcı Deneyimi

Tasarım fikirlerinin belirli bir amaca dayanarak ve belirli ilkeler çerçevesinde yönetilmesi ve uygulamaya dökülmesi web tasarımı olarak tanımlanabilmektedir. Tüm detayların ele alınması ve gerekli işlemlerin tamamlanmasının ardından bir web sitesi oluşturulmuş olmaktadır. Web sitesinin belirli unsurlar ele alınarak, profesyonel ekipler tarafından oluşturulması gerekmektedir. Bu sayede istenilen tasarımda ve sorunsuz işleyecek bir web sitesine sahip olmak oldukça kolaydır.

WEB TASARIM

MOBİL TASARIM

KURUMSAL KİMLİK

Dikkat
Unsurlarımız

Tasarımı aşamasında grafikler, logo, fotoğraf, clipart veya farklı simgeler şeklinde kullanılabilmektedir. Seçilen grafiklerin anlaşılır olması çok önemlidir. Bunun yanında sayfanın hızını yavaşlatmaması, kalabalık bir görünüm oluşturmaması ve web sitesi içeriğine uygun olması gerekmektedir.

Bir web sitesinde ana hedef, siteye giren kullanıcıya aradığı şeyi hızlı bir şekilde ulaştırmak olmalıdır. Dolayısı ile hazırlanan web sitesinin karmaşadan uzak, grafik ve metinlerin belirli bir düzen içinde olması gerekmektedir.
Web sitesinde sunulan içerikler her zaman net bilgi veren ve kafa karıştırmayan içerikler olmalıdır. Ayrıca okuyucuda merak uyandıracak bir dil ile ele alınmış olması da önemlidir. İçerikler, görseller ve site tasarımı ile de desteklenebilir. Ayrıca anahtar kelime kullanımı, arama motoru optimizasyonu gibi detayların da uygulanması içeriğin nitelikli olması açısından önemlidir.
Web sitesi tasarımında renk seçimi kişilerin isteklerine, sunulan hizmete ve amaca göre değişiklik gösterebilir. Bazı işler için daha sade ve soft renkler amacı yansıtıcı olabilirken, bazı işler için ise canlı renklerin kullanımı gerekmektedir.
Web tarayıcıları genellikle web-güvenli yazı tipleri olarak isimlendirilen fontları doğru ve okunaklı bir şekilde görüntüleyebilir. Bu sebeple web tasarımında font seçiminde bu fontlar arasından seçim yapmak en doğru yoldur.

Bu unsurların ele alınarak tasarlandığı bir web sitesi için her zaman son kullanıcının da akılda tutulması gerekmektedir. Kullanıcı dostu bir web tasarımı, çok daha dikkat çekici ve memnuniyet oluşturarak bir tasarım olacaktır. Bunun için web sitesini tanıtan ve yönlendirmeler sağlayan menüler ve diğer navigasyon araçları kullanılabilir. Web tasarımı çok yönlü olarak ele alınması gereken bir konudur. Bu sebeple alanında uzman bir ekipten destek almak her zaman etkili olacaktır.

Mauna Up, tasarım sürecinin genelini ele alarak çalışır. Talep ettiğiniz tasarım ürünüyle alakalı örnekleri gözden geçirir. Daha önceden yapılmış ve tanınmış tasarımlardan pozitif yönler için bir liste oluşturan Mauna Up, sizin taleplerinizle bu listenin harmanı olacak şekilde bir tasarım ortaya çıkartır. Tasarlanan her ürünün kullanıcı deneyimi açısından testini gerçekleştiren Mauna Up, bu testler akabinde;

Sol
Durum
Patates Kizartmasi
Orta1
Icecek
Sag
Burger2
Keşfet
Kaydır