Bağlantıları atla

Twitter Paylaşımlarda Video Kullanmanın Önemine Dikkat Çekti!

Twitter dünya genelinde sık kullanılan sosyal paylaşım platformları arasında yer alıyor. Twitter tarafından geçtiğimiz yakın dönemde yapılan bir açıklama dikkat çekti. Bu açıklamasında Twitter paylaşımlarının video içerik olarak yapılmasının video olmayan bir paylaşıma göre 10 kat daha fazla ilgi çektiği belirtildi.

Bu bilgi kişisel kullanıcıların ve firmaların oldukça işine yarayacak gibi görünüyor. Ancak bu noktada cep telefonuyla çekilmiş bir video ile profesyonel olarak çekilmiş bir videonun aynı etkiyi yapıp yapmayacağı sorusu sorulmaya başlandı. Cep telefonları her ne kadar çok gelişmiş multimedya içerikler çekilmesine elveriyor olsa da ilgi çekici içerikler oluşturulması konusunda ihtiyaç duyulan her şeyi sağlıyor mu? Aşağıda Twitter’de görsel kitaplık oluşturmak için gerekli olan ipuçları yer almaktadır.

Twitter Paylaşımlarında Orijinal GIF Oluşturun!

Twitter paylaşımlarında kullanıcıları için mevcut GIF’leri kullanmak yerine kendi markalarına ait özel GIF’ler oluşturmalarını tavsiye ediyor.

Pek çok kişi tarafından bunları oluşturmanın zor olduğu düşünülse de aslında durum hiç de öyle değil. iPhone marka telefonların “Fotoğraflar” uygulaması ile bir videoyu GIF’e kısa sürede ve kolayca dönüştürmek mümkün. Kullanıcılar sahip oldukları telefon marka ve modeline bağlı olarak bu işlemi çok daha basit hale getirebilirler. Twitter, GIF içeren paylaşımların; içermeyenlere göre yüzde 55 oranında daha çok ilgi çektiğini ve etkileşim sağladığını belirtiyor. Sosyal paylaşım sitesi bu bilgiyi yaptığı araştırmalara dayandırıyor.

Telefon Aksesuarlarına Yatırım Yapın!

Twitter paylaşımlarında yayınlanacak olan videolar eğer cep telefonundan çekilecekse öncelikle kameranın kaliteli fotoğraf çeken türden olması gerekir. Video çekilecek olan cep telefonunun özelliklerinin geliştirilmesi bu noktada devreye girer. Twitter tarafından yapılan tavsiyede telefon aksesuarlarına yatırım yapılması gerektiği belirtiliyor. Cep telefonlarına ilave edilecek takılabilir ışıklar, lensler ve harici mikrofonlarla daha kaliteli videolar çekilebilir.

Ekran Kayıtlarından Yararlanın!

Cep telefonlarının ekran kayıt özelliğinden yararlanılarak herhangi bir lense ihtiyaç duymadan video çekilebilir. Ekran kayıtları, bir video içeriğin GIF haline getirilebilmesi için cep telefonunun nasıl kullanılacağını gösterir. Bu sayede daha iyi içerikler üretilerek paylaşılabilir. Bu konu hakkında daha fazla bilgi edinmek için Twitter’in en iyi video uygulamaları da incelenebilir.

Kaynak: https://www.searchenginejournal.com/twitter-reveals-tweets-with-video-generate-10x-more-engagement/322523/

Yorum bırak

Keşfet
Kaydır