Bağlantıları atla

Twitter Reklamlarında 6 Saniyelik Video Teklif Seçeneği!

Twitter tarafından geliştirilen yeni bir özellik sayesinde reklam veren firmalara avantaj sunuluyor. Twitter reklamları için getirilen bu yeni özelliğe göre, firmaların reklamlarındaki video içeriklere kullanıcılar tarafından ilk 6 saniyede teklif verilebiliyor. Bu durum kısa süreli videolar sunan firmaların, daha uzun reklamlara yönlenmesini sağlıyor. Yeni devreye alınan reklamlara teklif verme özelliğiyle firma reklamlarının sadece 6 saniye ve pikseller %50 görüntüleniyorsa ücretlendiriliyor.

Twitter’in geliştirdiği bu yeni teklif özelliği videonun ne kadarının görüntülendiği önemsenerek tasarlandı. Kullanıcılara gösterilirken tıklama almak üzere optimize edilmiş olan kısa videolar hazırlayan reklam veren firmalar için ideal olan özellik dünya genelinde yayılmaya devam ediyor.

Twitter’in video teklifi özellikleri çeşitli reklam türlerinde kullanılıyor.

  • Tanıtım videoları
  • Video sponsorlukları
  • 15 saniye ya da daha kısa video reklamları

Kısa Twitter Reklamları Daha Etkili Oluyor

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından olan Twitter henüz sağlam ve net bir markası olmayan firmaların kısa videolar hazırlayarak kendini daha iyi hatırlatmasının, kullanıcılara vereceği mesajları kısaltarak daha etkileyici olmasının önünü açıyor. Uzmanlar kısa formlu reklam çalışmalarının; diğer uzun reklamlardan daha etkili olduğu yönünde görüş bildiriyorlar. Kullanıcıların reklamları görüntüleme davranışları markalaşmanın ve satış artışının önün açıyor. Twitter’in kullanıcıları reklam izlemeye zorlamadığı bir platform olduğu düşünüldüğünde kısa video üretiminin etkili olmasının nedeni de daha kolay anlaşılabilir olmasıdır. Reklam veren firmalara büyük bir avantaj sağlayan kısa reklamlar izleyenlerin kısa sürede satışa yönlenmesini sağlıyor. Ancak kısa reklamlarda reklam verenlerin kısa sürede kullanıcıları etkilemeleri gerekiyor. Kısa sürede kullanıcıları etkilemek ise benzersiz zorluk sunuyor. Zorluğun üstesinden gelebilenler ise Twitter reklamları ile büyüyebilecek olanlar arasında bulunuyor.

Kaynak: https://www.searchenginejournal.com/twitter-introduces-more-flexible-bidding-options-for-video-ads/321995/

Yorum bırak

Keşfet
Kaydır