Bağlantıları atla

Yeniden pazarlama ve funnel yetenekleriyle

Reklam yönetimi GoogleInstagramFacebookTikTok

Reklam, bir marka veya ürünü pazarlama stratejisidir. Reklam yönetimi sayesinde bu marka ve ürünün hedef kitleye ulaşması kolaylaşmaktadır. Ancak bu işin mutlaka profesyonel kişilerce yapılması gerekmektedir. Aksi halde hem zaman hem de maddi anlamda kayıp yaşanırken aynı zamanda herhangi bir olumlu geri dönüş almak da zorlaşmaktadır.

Reklam Yonetimi
Thunder Move

Reklam stratejileri farklı platformlar için uygulanabilmektedir. Doğru ve etkili bir geri dönüş sağlayabilmek için mutlaka doğru adımlar atılması gerekmektedir. Bu sebeple bu alanda uzman, reklam yönetimi konusuna hakim kişilerden yardım almak fayda sağlayacaktır. Burada asıl amaç reklamdan çok verim alınması ve bunu en az maliyet ile gerçekleştirmektir.

Reklam Yönetimi Nedir?

Planlı bir yönetim süreci olarak değerlendirilen reklam yönetimi yoğun aşamaları kapsar. Kısaca şirketle alakalı pazarlama stratejisi ve reklam yapılmasına reklam yönetimi adı verilir. Şirketin hedeflediği pazar ile iletişime geçmesi, programda bulunan reklam faaliyetlerini incelemesi ve kontrol etmesi için tasarlanır. Reklam stratejilerinin üretilmesi, reklam hedefinin tespiti ve bütçe belirlenmesi gibi konuları içerir.

Rocket

Reklam Optimizasyonu

Reklam platformlarınızı, anahtar kelimelerinizi ve optimal bütçenizi analiz ediyoruz.

Platformlar için zaman, bütçe ve metin ihtiyaçlarını hazırlıyoruz.

Geçmiş reklam verilerinizi, başarılı. ve başarısız reklam dönemlerinizi raporluyoruz.

Reklam yayınınızı başlatıyor, gelecek dönem reklam planlamanızı aktif ediyoruz.

Son zamanlarda en sık tercih edilen ve önemli oranda başarı sağlanan yöntem sosyal medya reklamcılığıdır. Bu yöntem ile Facebook, Twitter, LinkedIn gibi sosyal medya hesaplarından, markanın veya ürünün güçlü yönlerinin tanıtımı yapılmaktadır. Kişilerin günün büyük bir dilimini sosyal medyada geçirdikleri düşünüldüğünde sosyal medya reklamcılığının yadsınamaz etkileri olduğu görülmektedir. Sosyal medya reklamcılığının yönetimi de profesyonel bir biçimde gerçekleştirilmelidir. Bu aşamada tanıtımı yapılacak olan marka ve ürünün detaylarının iyi bilinmesi, abartıdan uzak ve hedef kitlenin dikkatini çekecek şekilde reklamlar hazırlanmalıdır. Reklam yönetimi hizmetini sağlarken, tüm bu detaylara dikkat ederek, sosyal medya reklamlarınızdan en iyi verimin alınması için uzman ekiplerimizce profesyonel çalışmalar yapılmaktadır.

Reklamlar 1

SEA, açılımı search engine advertising olan ve arama motoru reklamcılığı olarak kayıtlara geçen bir terimdir. Arama motoru pazarlamasının önem arz eden bir parçası olan arama motoru reklamları, kullanılan arama motorlarının sonuç sayfasında görüntülenen ve farklı çeşitlerde yapılan ücrete tabi reklamlardır. Çevrimiçi arama reklamcılığı olarak da bilinen bu yöntem aratılan anahtar kelimede görünmeyi mümkün hale getirir.

Günümüzde mobil sözcüğü pek çok alanda kullanılır olmuştur. Mobil reklam, cep telefonu gibi kablosuz (mobil) cihazlar yardımı ile gerçekleştirilen bir reklam türü olarak ifade edilebilir. Söz konusu yöntem mobil pazarlamanın alt kümesi olarak sınıflandırılır. Mobil cihaz kullanıcı sayısının günden güne artması, bu reklam yöntemini daha popüler hale getirir. SMS ya da banner reklam mobil reklamcılıkta kullanılan araçlardır.

Web trafiğinin yoğunluk kazanmasına yardımcı olan pop-up reklamlar, kullanılan cihazın görsel arayüzünde bir anda ortaya çıkan ve çoğunlukla ufak pencere şeklinde tasarlanan bir reklam yöntemidir. Genel olarak JavaAcript ile hazırlanan bu reklamlar belirdikten sonra ekranın bir bölümünü kaplar ve bireyin dikkatini çekmeyi başarır. Bağımsız olan bu reklamlar çok geniş bir çeşit yelpazesi barındırır.

Native adversiting olarak da bilinen doğal reklamın bir diğer adı da ücretli içeriktir. Video, makale, infografik gibi formatlara sahip herhangi bir içeriğin şirketlerce satın alınarak farklı platformlar üzerinden tanıtılması doğal reklam olarak ifade edilir. Doğal reklamda içerik web sitesinin ya da yayıncının tarzı ile örtüşmelidir. Bunun yanı sıra hitap edilen kitlenin sorularına karşılık verecek nitelikte bilgiler barındırmalıdır.

Sosyal medya reklamcılığı dahilinde ele alınan Facebook reklamları oldukça bilinen ve doğru yönetildiğinde etkili sonuçlar alınan reklamlardır. Bu aşamada Facebook reklamı verme amacının iyi belirlenmesi gerekmektedir. Buna karar verildikten sonra alanında uzman kişilerden alınan hizmet ile istenilen başarıyı yakalamak kolaylaşacaktır.

Facebook reklamlarının doğru şekilde yönetilmesi ile birlikte markanızın itibarını arttırabilir veya ürün satışlarınızda ivme yakalayabilirsiniz. Facebook’ta reklam yönetimi sağlandığında, gönderilerinizi beğenme ihtimali yüksek olan ve sizinle etkileşime geçecek kişiler ile bağlantı kurulmaktadır. Bu işlem için de hedef kitlenin belirlenmesi, bu kişilerin cinsiyetleri, bulunulan bölge veya ülke gibi pek çok değerlendirme yapılarak en etkili sonuçların alınması sağlanmaktadır. Facebook reklamları ile potansiyel hedef kitlenize ulaşmanız kolaylaşırken aynı zamanda marka veya ürünlerinizi inceleyen kişiler ile iletişime geçebilir, müşterileriniz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kullanıcı kitlesinin genişliği ve her yaş grubuna hitap etmesi ile reklam yönetimi konusunda hatrı sayılır bir yerde olan Instagram reklamlarının oldukça etkili olduğu bilinmektedir. Marka veya ürün tanıtımı yapan firmalar Instagramda hesap açtıklarında yalnızca belirli bir kitleye ulaşabilirler. Bu sebeple bilinirliği arttırmak ve markayı büyütebilmek için Instagram reklamları çok sık tercih edilmektedir.

Instagram reklamlarından etkili bir sonuç alabilmek için de diğer sosyal medya reklamcılıkları gibi profesyonel yardımlar almakta fayda vardır. Bu aşamada öncelikli olarak markanın Instagram hesabı işletme hesabına çevrilmektedir. İşletme hesabı, gönderiler ile alakalı tanıtım yapmaya ve hedef kitleyi belirlemeye olanak tanımaktadır. Bunun yanında daha profesyonel bir reklam yönetimi için Facebook tarafından bu iş için geliştirilen Business Manager kullanılmaktadır. Business Manager ile reklam verilmesi ile çok daha etkili sonuçlar alınacağı gibi aynı zamanda bunun için iyi bir bilgi birikimi gerekmektedir. Bu sebeple profesyonelce yapılması gerekmektedir. Instagram reklam yönetimi doğru şekilde sağlanmadığı takdirde zaman ve para kaybı olarak sonuçlanmaktadır.

Google reklamları ile daha fazla ürün satışı sağlanabilir ve aynı zamanda daha geniş bir kitleye ulaşılabilmektedir. Google reklamları, Google Ads aracılığı ile yapılmaktadır. Arama motoru reklamlarında en iyi performansı gösteren Google Ads ile marka ve ürün analizi, hedef kitlenin belirlenmesi veya reklam stratejisi belirleme gibi pekçok işlem gerçekleştirilebilmektedir.

Bunun yanında google reklamları için anahtar kelime belirlenmesi, reklam bütçe yönetimi, reklam metinleri ve görsellerinin hazırlanması gibi pek çok konunun detaylı bir şekilde ele alınması gerekmektedir. Google reklam yönetimi profesyonel bir bilgi birikimi gerektirdiğinden uzman ekipler ile çalışmakta fayda olacaktır. Bu kapsamda verdiğimiz reklam yönetimi hizmetinde, bahsi geçen konuların dışında, reklamların yayına alınması, reklam süresince optimizasyonun sağlanması, reklam maliyetlerinin düşürme çalışmaları gibi hizmetler de sunulmaktadır.
Dönüşüm oranları yükseltme çalışmaları, reklam yatırımı geri dönüş oranlarını analizi ve raporlama işlemleri de bu hizmet kapsamında verilenler arasında yer almaktadır.

Son yılların önemli sosyal medya platformlarından biri haline gelen Tiktok için çeşitli reklam çalışmaları söz konusudur. Özellikle e-ticaret firmaları bu sosyal medya platformu aracılığıyla reklam vermekte ve etkili geri dönüşler almaktadır. Reklam konusunda henüz tam bir aktivite sağlanmaması dolayısı ile daha çok büyük firmaların bu alanda reklam verdiği görülmektedir.

Tiktok’ta relam vermeden önce de tüm sosyal medya platformlarında olduğu gibi kullanıcı kitlesinin iyi analiz edilmesi gerekmektedir. Aksi halde verilen reklamın herhangi etkili bir sonucu olmamaktadır. Bu sosyal medya platformunu daha çok genç yaştaki kullanıcılar tercih ettikleri için marka veya ürün reklamı yaparken bu konu dikkate alınmalıdır. Hedef kitle bu yaş grubu değil ise reklam vermek yersiz olacaktır.

Tiktok reklamlarını birçok farklı şekilde sunabilme imkanı bulunmaktadır. Açılış reklamları vererek kullanıcıların uygulamaya girdiklerinde otomatik olarak karşılarına çıkabilecek reklamlar sağlanabilmektedir. Bunun yanında zaman tüneli reklamları ile kullanıcıların zaman tünellerinde görünme imkanı söz konusudur.

Linkedin geniş bir kitleye sahip ve iş dünyasınun aktif olarak kullandığı bir sosyal medya platformudur. Facebook reklamlarının benzeri bir sistem ile çalışan Linkedin reklamları ile geniş kitlelere ulaşmak mümkündür. Linkedin reklam yönetimi ile kullanıcılar bulundukları bölge, çalışma alanları, iş unvanları gibi farklı kategorilerde ayrılarak analiz edilmektedir.

Alanında uzman ekiplerimiz ile diğer sosyal medya reklamlarında olduğu gibi Linkedin için de görsellerin oluşturulması, reklam metinlerinin hazırlanması ve sürecin yönetilmesi gibi hizmetler verilmektedir. Doğru stratejiler uygulanarak markanıxın en iyi şekilde tanıtımı sağlanmaktadır.

Banner reklamları doğru stratejiler ile profesyonel kişiler tarafından ele alındığında oldukça etkili sonuçlar vermektedir. Banner reklamları farklı boyutlarda ve görseller şeklinde hazırlanmaktadır. Web sayfalarında kullanıcıların görmesini sağlayacak alanlara yerleştirilen bu reklamlarda, istenilen web sitesine yönlendirilen linkler mevcuttur.

Banner reklamların doğru stratejiler ile uygulanmaması kullanıcılar için sıkıcı hale gelebilmektedir. Bu noktada her reklam çalışması ve yönetiminde olduğu gibi verilmek istenen mesajın kısa ve net olması, dikkat çekici bir şekilde ele alınması ve kolay anlaşılabilir olması önem taşımaktadır.

Mutlu müşterilerimizin arasına katılın

Logolar 10
Logolar 1
Logolar 38
Logolar 28
Logolar 8
Logolar 5

Başlamaya hazır mısın?

Markanıza gerçek gücünü göstermeye hazır mısınız? Mevcut durumunuzu analiz etmek, reklam sürecinizi planlamak için hemen iletişime geçin.

Keşfet
Kaydır