tasarım

tasarım

Tasarım sürecinin en etkili pazarlama dinamosu; hayallerin gerçeğe dönüşmesidir.
Peki hayalleriniz kullanıcı deneyimi açısından ne kadar uygun?

Bir el ilanı ya da bir internet sitesi hazırlığı yaparken, elbette düşünceleriniz ve talepleriniz doğrultusunda bir tasarımın ortaya çıkmasını arzularsınız. Aynı zamanda ortaya çıkartılan bu tasarımın, markanızın kurumsal kimliğiyle maksimum düzeyde uyum göstermesi önemli bir kriterdir. Peki tüm bunları birleştirdiğinizde başarılı bir kullanıcı deneyimi elde edeceğinizden emin misiniz? Broşürünüzü eline alan kişi, vermek istediğiniz mesajı ya da satmak istediğiniz ürünü pratik bir şekilde kavrayabilecek mi, yoksa detaylar arasında kaybolup, sıkılacak mı?

 

Tasarim

Tasarım fikirlerinin belirli bir amaca dayanarak ve belirli ilkeler çerçevesinde yönetilmesi ve uygulamaya dökülmesi web tasarımı olarak tanımlanabilmektedir. Tüm detayların ele alınması ve gerekli işlemlerin tamamlanmasının ardından bir web sitesi oluşturulmuş olmaktadır. Web sitesinin belirli unsurlar ele alınarak, profesyonel ekipler tarafından oluşturulması gerekmektedir. Bu sayede istenilen tasarımda ve sorunsuz işleyecek bir web sitesine sahip olmak oldukça kolaydır.

Bahsi geçen bu unsurlar şu şekilde ele alınabilir;

Grafikler

Web tasarımı aşamasında grafikler, logo, fotoğraf, clipart veya farklı simgeler şeklinde  kullanılabilmektedir. Seçilen grafiklerin anlaşılır olması çok önemlidir. Bunun yanında sayfanın hızını yavaşlatmaması, kalabalık bir görünüm oluşturmaması ve web sitesi içeriğine uygun olması gerekmektedir.

Düzen

Bir web sitesinde ana hedef, siteye giren kullanıcıya aradığı şeyi hızlı bir şekilde ulaştırmak olmalıdır. Dolayısı ile hazırlanan web sitesinin karmaşadan uzak, grafik ve metinlerin belirli bir düzen içinde olması gerekmektedir.

İçerik

Web sitesinde sunulan içerikler her zaman net bilgi veren ve kafa karıştırmayan içerikler olmalıdır. Ayrıca okuyucuda merak uyandıracak bir dil ile ele alınmış olması da önemlidir. İçerikler, görseller ve site tasarımı ile de desteklenebilir. Ayrıca anahtar kelime kullanımı, arama motoru optimizasyonu gibi detayların da uygulanması içeriğin nitelikli olması açısından önemlidir.

Renk

Web sitesi tasarımında renk seçimi kişilerin isteklerine, sunulan hizmete ve amaca göre değişiklik gösterebilir. Bazı işler için daha sade ve soft renkler amacı yansıtıcı olabilirken, bazı işler için ise canlı renklerin kullanımı gerekmektedir.

Fontlar

Web tarayıcıları genellikle web-güvenli yazı tipleri olarak isimlendirilen fontları doğru ve okunaklı bir şekilde görüntüleyebilir. Bu sebeple web tasarımında font seçiminde bu fontlar arasından seçim yapmak en doğru yoldur.

Bu unsurların ele alınarak tasarlandığı bir web sitesi için her zaman son kullanıcının da akılda tutulması gerekmektedir. Kullanıcı dostu bir web tasarımı, çok daha dikkat çekici ve memnuniyet oluşturarak bir tasarım olacaktır. Bunun için web sitesini tanıtan ve yönlendirmeler sağlayan menüler ve diğer navigasyon araçları kullanılabilir. Web tasarımı çok yönlü olarak ele alınması gereken bir konudur. Bu sebeple alanında uzman bir ekipten destek almak her zaman etkili olacaktır.

Mauna Up, tasarım sürecinin genelini ele alarak çalışır. Talep ettiğiniz tasarım ürünüyle alakalı örnekleri gözden geçirir. Daha önceden yapılmış ve tanınmış tasarımlardan pozitif yönler için bir liste oluşturan Mauna Up, sizin taleplerinizle bu listenin harmanı olacak şekilde bir tasarım ortaya çıkartır. Tasarlanan her ürünün kullanıcı deneyimi açısından testini gerçekleştiren Mauna Up, bu testler akabinde;

 • Kullanım kolaylığı maksimum düzeyde olan,
 • Talep edenin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilen,
 • Akılda kalıcı özellik taşıyan,
 • Markanın sunmak istediği mesajı doğru aktaran,
 • Kullanıcıların ya da ziyaretçilerin aradıklarına yanıt veren tasarımlar

ortaya çıkmaktadır.

WordPress'i tercih etmemizin en önemli sebebi açık kaynak kodu kütüphanesine sahip olması sebebiyle dünya genelinde binlerce geliştirici tarafından geliştiriliyor olmasıdır. WordPress, herkesin pratik bir şekilde internet sitesi sahibi olmasına olanak sağlayan bir yapıdır. Ücretli ve ücretsiz olarak birçok eklenti ve temayla hayal ettiğiniz internet sitelerine kısa bir sürede sahip olabilirsiniz. Bir CMS yani içerik yönetim sistemi olarak isimlendirilen WordPress'in avantajları kısaca şu şekilde:

 • WordPress açık kaynak kodludur.
 • Kurulumu oldukça kolaydır.
 • Birçok farklı tema ve eklentisi vardır. İhtiyacınıza göre şekillendirmek pratiktir.
 • Kodlama bilgisine sahip kişiler için geliştirilebilir özellikler taşır.
 • Mobil uyumlu, sade ve hızlıdır.
 • SEO ile son derece uyumludur.
 • Son kullanıcıya pratik ve keyifli bir internet deneyimi sağlar.

Woocommerce, WordPress siteleri ile çalışan bir e-ticaret eklentisi olarak tanımlanabilir. Web tasarımı hizmeti kapsamında alacağınız woocommerce ile çevrimiçi bir mağaza açarak satışlarınıza hemen başlayabilirsiniz.

Woocommerce’in popüler olmasının sebebi uyumlu ve ölçeklenebilir olmasıdır. Ücretsiz bir çevrimiçi mağaza ile başladığınız sistemde, mağazanızı geliştirebilmek ve sonraki seviyelere taşıyabilmek için birçok uzantı bulunmaktadır. Ayrıca açık kodlu olması da Woocommerce’i avantajlı kılmaktadır. Woocommerce’in avantajları şu şekilde sıralanabilir;

 • Kurulumu ve kullanılması pratik ve hızlıdır..
 • Yazılım açık kaynaklı olacak şekilde düzenlenmiştir. Bu sayede özelleştirme sağlanabilmektedir.
 • Woocommerce’in ekibi teknik sorunların çözümünde her zaman destek sağlamaktadır.
 • Hem panel içi hem de üçüncü taraf olmak üzere birçok uzantı ve tema mevcuttur.
 • Çevrimiçi mağazanızı büyütmek için kullanıma uygundur.

Türkiye, Almanya ve ABD lokasyonlu sabit sunucularımız ve CloudFlare CDN sistemi eşliğinde internet siteniz için %99,7 uptime garantisi veriyoruz.

WordPress altyapısıyla hazırlanacak olan internet sitenizin kod yapısının, internet sitenizi barındırdığımız sunucuda kullandığımız Cpanel, Litespeed gibi teknolojilerin, WordPress'in çalıştığı PHP ve MariaDB sürümlerinin her zaman güncel olmasına, güvenlik izafiyeti yaratmayacak şekilde korunmasına özen gösteriyoruz.